На Франківщині комунальне підприємство поверне споживачам 730,6 тис. грн за водопостачання

У лютому 2021 року працівники Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області провели планову перевірку комунального підприємства, що надає послуги з централізованого водопостачання та водовідведення на території області.

В ході перевірки встановили, що підприємство розрахувало тарифи на комунальні послуги з численними порушеннями вимог, пише Ратуша з посиланням на пресслужбу установи.

Зокрема, не склали та не погодили річний план господарської діяльності з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

На підприємстві відсутні загальновиробничі норми питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів, що не відповідає п.14,19 Порядку, витрати електроенергії в структурі тарифів розраховано розрахунковим методом, що не відповідає вимогам п. 19 Порядку; загальновиробничі, адміністративні та витрати на збут розподілено не у відповідності до вимог п.19 Порядку, до витрат включено рентабельність без погодженої уповноваженим органом інвестиційної програми підприємства, – йдеться у повідомленні.

Головне управління зобов’язало комунальне підприємство повернути споживачам послуг централізованого водопостачання та водовідведення необґрунтовано нараховану суму за 2020 рік за перерахунки плати за комунальні послуги на суму 730,6 тис. грн.

ДО ТЕМИ: Винні 500 млн через низькі тарифи: керівник калуського “Водотеплосервісу” пояснив причину боргу

За порушення державної дисципліни цін на керівника підприємства склали протокол про адміністративне правопорушення відповідно до статті 165-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм