На Франківщині за стадіоном доглядає пара коней. ФОТО

У Тисмениці пара коней готує до футбольних матчів поле стадіон.
У Тисмениці пара коней готує до футбольних матчів поле стадіон.

Колишній футболіст, а нині господарський адміністратор стадіону в Тисмениці, придумав цікаву та екологічну чисту технологію утрамбовування футбольного поля.

Про це пише Ратуша з посиланням на сайт ПІК.

«Я давно тут грав у футбол, і полишити улюблене місце не хотів, тому й досі працюю. А ще, окрім футболу, я господарством займався та займаюся. 35  років коней утримую. Тепер гривасті мені допомагають стадіон упорядковувати», – розповідає Мирон Квочак.

Щоб футбольне поле було рівне, пан Мирон спочатку косить траву. Від квітня провів аж 8 покосів. До речі, скошеною травою ласують четвероногі помічники стадіонного адміністратора-упорядника — коні Юрчик і Каштан.

Далі футбольне поле розміром 102 та 74 метри упорядник  боронує та утрамбовує 800-кілограмовим саморобним катком.

«Зробив його зі старого асфальтного катка, вал зверху покрив товстим металевим листком бляхи. Щоби поле було гладким, я його бороную та утрамбовую. Для цього борону  чіпляю на спеціальні ланцюжки спереду, а каток — позаду. Усе це тягнуть коні», – розповідає пан Мирон.

Для того, щоб привести до ладу футбольне поле, чоловікові потрібно 3 години. Йому залюбки допомагають 18-річний та 9-річний онуки.

Прикметно, що коні Юрчик і Каштан — завзяті футбольні уболівальники. Коли на стадіоні відбуваються матчі, гривасті спостерігають за грою, але на відміну від людей, поводять себе дуже тихо.


Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм