На Франківщині запрацював новий сільськогосподарський кооператив. ФОТО

Підприємство перероблятиме плодово-овочеву продукцію.
Підприємство перероблятиме плодово-овочеву продукцію.

У Білоберізькій об’єднаній територіальній громаді, що на Верховинщині, запрацював сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Гуцульські газди».

Про це повідомив голова Білоберізької ОТГ Дмитро Іванюк, пише Ратуша з посиланням на пресслужбу Івано-Франківської облдержадміністрації.

Підприємство перероблятиме плодово-овочеву продукцію приватних домогосподарств, а також зібраних дикорослих рослин і ягід.

ДО ТЕМИ: Прикарпатець виростив шість гектарів лохини

За словами голови ОТГ, сільська рада виділила приміщення площею майже 200 кв. м для створення кооперативу, а міжнародні партнери кошти на закупівлю спеціалізованого обладнання.

З місцевого бюджету виділили понад 200 тисяч гривень на ремонт приміщення, а програма USAID DOBRE – 35 тисяч доларів на закупівлю обладнання: камер попереднього зберігання, шокової заморозки та зберігання вже готової продукції. Окрім того, за ці кошти закупили й інфрачервону сушку та овочерізку, – наголосив Дмитро Іванюк.

Також зауважив, що робота кооперативу сприятиме й створенню нових робочих місць у громаді:

Діяльність підприємства забезпечить від п’яти до десяти нових робочих місць. А також наголосив, що підприємство готове до співпраці та закликав усіх охочих приєднатись до діяльності СОК.

Представник Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Денис Тиняний відзначив вагому підтримку міжнародних програм у створенні нових виробничих потужностей у громадах області.

За підтримки USAID DOBRE такі кооперативи вже запрацювали у Печеніжинській та Старобогородчанській ОТГ. Планують розпочати роботу в Більшівцівській та П’ядицькій об’єднаних територіальних громадах.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм