На Рожнятівщині презентували книгу спогадів про долі депортованих прикарпатців. ФОТО

У бібліотеці Брошнів-Осадського Народного дому відбулася презентація книги Ярослава Павляка «Депортації як інструмент імперської московської політики в Україні».

Захід приурочений Дню пам’яті примусового виселення українців, який в Україні вшановують кожної другої неділі вересня, пише Ратуша з посиланням на фейсбук-сторінку голови Брошнів-Осадської ОТГ Назарій Іванів.

ДО ТЕМИ: “Наснилося між двох світів. Невагомість”: письменниця з Івано-Франківська презентувала свою книгу. ФОТО

У книзі зібрані розповіді переселенців, їхніх рідних та близьких людей. Видання надрукували за кошти місцевого бюджету ОТГ.

Народження цієї книги, створеної на основі реальних свідчень, це надзвичайно важлива подія не тільки для нашого краю, але й для всієї України. Адже національна пам’ять – це імунітет народу проти обману і підступних дій ворога-окупанта. Про поневіряння і переслідування депортованих українців мені доводилось чути із вуст найрідніших людей. Я бачив у їхніх очах пережитий біль, але там не було розпачу і зневіри, адже патріотичний дух сильніший за тяжкі випробування. Саме це і допомогло їм вижити, вистояти та повернутися на рідну землю, щоб ми знали правду і берегли пам’ять про депортованих, переслідуваних та закатованих патріотів, борців за незалежність, – написав він.

Головний рецензент книги, один з ідейних творців музею, депутат обласної ради, професор, координатор ГО «Поступовий гурт франківців» Сергій Адамович наголосив, що книга Ярослава Михайловича Павляка є першою “друкованою ластівкою” Музею депортацій українців:

У ній зібрано як спогади вивезених, так і описано шлях до створення музею. Дуже добре, що автор наголосив на тому, що депортації є традиційним методом репресій у російській традиції і здавна застосовувалися щодо українців.

Творчу зустріч розпочали із Господнього благословення. Отець Олег Ангельчук запросив присутніх до спільної молитви за всіх синів і дочок України, що стали жертвами репресивної тоталітарної машини і загинули за свої патріотичні погляди та державницькі ідеї.

ДО ТЕМИ: “Добро нації – найвищий наказ”: у Яблуниці презентували книгу про унікальну історію однієї родини

Ярослав Павляк розповів, що саме робота над створенням музею надихнула його до написання книги.:

Ми не маємо права забути тих трагічних сторінок нашої історії!

Уривки книги зачитували учні ліцею.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм