На Рогатинщині виявили африканську чуму свиней

22 серпня до Рогатинської районної державної лікарні ветеринарної медицини надійшло повідомлення про захворювання та загибель свиней.

Повідомлення надійшло від мешканця села Лукавець-Журівський Рогатинського району, пише Ратуша з посиланням на пресслужбу Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

На місце випадку виїхала група спеціалістів.

Під час розслідування захворювання і загибелі свиней, встановили: в господарстві знаходилось 62 свині, в т. ч. 14 дорослих і 48 молодняка. Результати анамнезу, клінічного огляду та розтину вказували на підозру захворювання на африканську чуму свиней, – йдеться у повідомленні.

Відібраний матеріал доставили до Івано-Франківської державної регіональної лабораторії Держпродспоживслужби для проведення досліджень та встановлення діагнозу.

В місці виявлення захворювання проведено заходи, відповідно до діючої Інструкції щодо профілактики і ліквідації захворювання на АЧС (трупи закопано, проведено дезінфекцію), – зазначили у повідомленні.

Наступного дня спеціалісти виявили ДНК вірусу АЧС. Після цього провели відповідні заходи:

  • все поголів’я свиней умертвили безкровним методом, трупи закопали;
  • в приміщенні, де утримувались свині, провели механічну очистку залишків гною та його дезінфекцію;
  • провели вимушену дезінфекцію.

На господарство, де утримувалися свині, тимчасово наклали карантинні обмеження.

Завдяки професійним та своєчасним діям спеціалістів усіх ланок Держпродспоживслужби в області, станом на 20 год. 23 серпня вогнище захворювання свиней на АЧС локалізовано, – йдеться у повідомленні.

25 серпня проведуть засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при Рогатинській РДА та визначать комплекс необхідних заходів.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм