На підготовку до опалювального сезону “Івано-Франківськгаз” виділив майже 33 мільйони гривень

Газовики наголошують, щоб опалювальний сезон пройшов безперебійно, підготовку внутрішньобудинкових мереж повинні здійснити і споживачі.

“Івано-Франківськгаз” закінчує підготовку до опалювального сезону, пише Ратуша з посиланням на Главком.

Наразі замінили понад 26 кілометрів сталевих підземних газопроводів на поліетиленові, модернізували 20 шафових газорегуляторних пунктів та здійснили ряд інших робіт, які забезпечать стабільне доставлення газу понад 400 тис. споживачам.

Щорічно підприємство проводить комплекс заходів, спрямованих на підвищення надійності газопостачання споживачам. У 2020 році на ці заходи передбачено 32.9 мільйонів гривень.

ДО ТЕМИ: У Франківську не всі будинки зможуть увійти в опалювальний сезон

Особливу увагу приділили модернізації зношеної газорозподільної системи. Газорозподільна система Прикарпаття є однією з найстаріших в Україні, більшість труб прокладалися в 50-60 роках минулого століття, тому реконструкція мереж Івано-Франківщини потребує комплексного підходу та значних матеріальних ресурсів і часу. Найбільше газопроводів вдалося замінити в Косівському, Рогатинському, Богородчанському, Городенківському, Надвірнянському та Коломийському районах, де близько 10% газових мереж є зношеними.

Окрім того, фахівці підприємства провели комплексно-приладне обстеження майже 8,2 тис. км підземних газопроводів області та моніторинг газових мереж шляхом їх періодичного обходу. Було виявлено понад 48 тис. місць пошкоджень ізоляції та проведено роботи з їх усунення.

ДО ТЕМИ: Федорів: Прикарпаття готове до опалювального сезону на 95%

Щороку наше підприємство виділяє значні кошти на комплексні заходи з підготовки до опалювального періоду, передусім модернізацію, капітальний ремонт та заміну елементів системи газопостачання нашої області. Однак, в період пандемії особливо загострилась проблема оплати за доставку газу нашими клієнтами. Компанія постійно недоотримує кошти, – розповідає головний інженер АТ “Івано-Франківськгаз” Андрій Витрикуш. – На даний час заборгованістю споживачів становить 50 млн грн. Тому нам вдалося провести заміну та капітальний ремонт лише 26,3 км мереж замість 29,3 км. В той час як технічно непридатних 1062 км газопроводів.

Газовики наголошують, щоб опалювальний сезон пройшов безперебійно, підготовку внутрішньобудинкових мереж повинні здійснити і споживачі.

ДО ТЕМИ: Більше 20-ти медзакладів Прикарпаття не готові до початку опалювального сезону. ВІДЕО

Відповідно до Кодексу газорозподільних систем, газові мережі всередині багатоквартирного будинку належать його співвласникам, в індивідуальному будинку – його господареві, в офісах або в загальногромадській споруді – юридичній особі, яка є власником. Це стосується всього газового обладнання всередині або за межами будинку до точки розмежування. Для багатоповерхового житла такою точкою, як правило, є засувка на вводі газової труби в будинок. Якщо балансоутримувачі чи власники не забезпечили обслуговування мереж, не уклали договір з газорозподільною компанією чи спеціалізованою організацією, які мають дозвіл від Держпраці на проведення таких робіт, то нема жодної гарантії, що взимку споживачі не залишаться без газу.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм