На Прикарпатті у спецшколі вихователі на руках носять вихованців на 2-ий поверх

У Черченській спеціальній школі Івано-Франківської області, де навчається 39 дітей з особливими потребами та порушеннями опорно-рухового апарату, немає ліфта. Спальні вихованців знаходяться на другому поверсі будівлі, а навчальні та реабілітаційні приміщення – на першому.

Тому дітей, які не можуть пересуватися самостійно, доводиться носити на руках. Про це Суспільному Карпати розповіла директорка навчального закладу Надія Шемберко, пише Ратуша.

У нас навчаються діти зі всієї області. Основною нашою проблемою залишається те, що не передбачений ліфт на другий поверх. Є діти, які пересуваються на ходулях, на візках, вони дорослішають. Коли менші, ми легко переносимо їх на руках. А коли вже великі – нам фізично це дуже важко робити. Додаткового персоналу, відповідно до нормативів, не передбачено, – розповіла керівниця школи.

ДО ТЕМИ: Для Прикарпаття із держбюджету виділили 41 млн грн для осіб з інвалідністю

За її словами, школа просила допомогти придбати гусеничний підйомник, але він дуже коштовний, орієнтовно вартує сім тисяч євро. А інвалідний візок до нього – 900 євро.

Ми написали Венеціанський проєкт жіночої гільдії, який на жаль, не виграли. Але будемо писати інші проєкти для вирішення цієї нашої проблеми, – додала Надія Шемберко.

Також зауважила, що про проблеми школи влада знає. І відсутність ліфта – це не єдина проблема. Школі також бракує додаткового приміщення. У 2017-му році у закладі розробили проєктно-кошторисну документацію, відповідно до якої було розпочато будівництво другої черги Черченської спеціальної школи. Однак за браком коштів воно призупинилось.

ДО ТЕМИ: У Франківську провели конкурс для жінок з інвалідністю. ВІДЕО

Ми сподіваємося, що у 2021-му році продовжаться роботи щодо добудови нашої школи. І обласна рада, і обласна держадміністрація, і департамент освіти знають про наші проблеми. Зрештою, не можу сказати, що вони відвертаються від нас. Вони прислухаються, але за браком коштів будівництво призупинили. А от для придбання гусеничного підйомника сподіваємося лише виграти якийсь грант.

Наприкінці жовтня у Черченській спеціальній школі завершився проєкт “Дитячий крок до щасливого майбутнього”, в межах якого обладнали сучасне приміщення для фізичної реабілітації дітей, сенсорну кімнату для психологічної корекції та встановили інтерактивну дошку. Завдяки перемозі у міжнародному проєкті, школа отримала кошти від Республіки Болгарія зі співфінансуванням Івано-Франківської обласної ради у сумі 15 200 євро.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм