На Прикарпатті у притоці Дністра виявили мертву рибу. ФОТО

Мертву рибу виявили інспектори рибоохоронного патруля у річці Сівка, яка є притокою Дністра, у селі Мошківці Сівко-Войнилівської сільської ради.

Про це розповіла сільська голова Оксана Галка, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

За її словами, мертву рибу виявили ввечері 18-го листопада. На місці події працюють рибінспектори, долучилися депутати сільської ради, поліція та екологічна інспекція.

Учора зібрали рибу ввечері. Попередні підрахунки були на 4,5 мільйона гривень збитків. Сьогодні ще при нас збирали рибу, тому зараз встановили, що приблизно на вісім мільйонів заподіяна шкода. Вчора також здійснили забір води, – розповідає Оксана Галка. – В нас на території розміщені 19 оглядових колодязів з “Карпатнафтохіму”. Він орендує очисні споруди, а з них по трубах вода стікає у річку Сівка.

Оксана Галка каже, що скоріш за все риба загинула через витік з цих труб. За її словами, мертву рибу виявили саме після цього стоку.

Офіційно я не маю права звинувачувати. Але до труб мертвої риби немає, а після труб виявили здохлу рибу. Кількість риби дійсно велика, потоком ріки трохи змило, та по краях все одно залишилася велика її кількість, – додала Оксана Галка.

Сільська голова також зазначила, що більше інформації буде після того, як огляд проведуть поліцейські та екологи. Вони встановлять точну кількість збитків та з’ясують причину загибелі риби.

Кореспонденти Суспільного також звернулися за коментарем у пресслужбу “Карпатнафтохіму”. Там повідомили, що їм нічого про це не відомо, а звинувачення є безпідставними.

В Державній екологічній інспекції Карпатського округу також повідомили про масову загибель риби у річці Дністер поблизу села Суботів Галицького району. Екологи оглянули місце події, відібрали проби води з річки та передали їх на дослідження. Загиблу риби на дослідження відібрали працівники Держпродспоживслужби. У деяких місцях на річці помітні невеликі маслянисті плями.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм