На Прикарпатті у горах відновили дорогу та спустили утворене дощами озеро. ВІДЕО

На Прикарпатті досі триває ліквідація наслідків повені: у червні після аномальних злив постраждали сотні об’єктів інфраструктури.

У гірських районах, зокрема, найбільше збитків завдали зсуви ґрунту, які відрізали від сполучення не тільки окремі будинки, а цілі села, пише Ратуша з посиланням на ТСН.

Зсуви ґрунту пошматували все високогірне село Річка. До одного з присілків дорогою, де їздили легковики, навіть ходити страшно. Людським хатам загрожує ще один зсув – перенасичена дощовою водою земля на горі вкрилася гігантськими тріщинами, наче порубана сокирою і почала повзти, – йдеться у повідомленні.

Експерти зазначали, що відновлення дороги на присілок – надзвичайно складно і дорого. Аж до того, що дешевше горян відселити звідти.

ДО ТЕМИ: За сприяння команди “За майбутнє” у Назавизові завершили ремонт дороги. ФОТО

Мешканці Річки розповіли, що очам своїм не повірили, коли побачили на схилі потужний екскаватор. За кілька днів він не тільки відновив зруйновану зсувом дорогу, але й проклав нову – просто до їхніх хат.

Думаю, наступного року ми десь трішки допоможемо зашутрувати цю дорогу. Хай тут небагато хат – десь п’ять – але проте, тут живуть люди і нам це важливо, – зауважив засновник дорожньої фірми “ПБС” Олександр Шевченко.

У курортному селі Ясеня червневий зсув ґрунту охопив майже 25 гектарів гірського схилу. Вщент зруйнував одну з хат. А на вершині гори через сильні зливи утворилося величезне озеро. Якби зсув зруйнував його береги, нищівна хвиля знесла б на своєму шляху більше сотні людських осель.

У розпачі селяни шукали порятунку. Як і у селі Річка, зголосилася допомогти дорожня фірма, яка має досвід робіт саме в гірських умовах. Потужна техніка два тижні розгрібала зсув, аби обережно спустити воду з небезпечного озера.

Ми зробили все, що могли – до того часу, поки проєктні інститути не приймуть рішення, що з тим всім робити. Відвели воду, спустили озеро, – зазначив Олександр Шевченко.

Сотні об’єктів постраждали внаслідок червневої повені. На багатьох роботи тривають досі.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм