На Прикарпатті укріплять дев’ять найпроблемніших дамб. ВІДЕО

Ремонти відбудуться у Косівському, Снятинському, Коломийському та Калуському районах.
Ремонти відбудуться у Косівському, Снятинському, Коломийському та Калуському районах.

На Прикарпатті відновлять дев’ять найбільш пошкоджених червневою повінню дамб. Ремонт проведуть у місцях, де були підтоплені будинки або зруйновано берегоукріпленні споруди.

Про це повідомив заступник начальника Дністровського басейнового управління водних ресурсів Олег Козар, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

З державного резервного фонду України на ці роботи виділили 50 млн грн.

Ремонти відбудуться у Косівському, Снятинському, Коломийському та Калуському районах. По всіх об’єктах вже виготовили проєктну документацію.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ: Прикарпаття отримає 50 млн грн на відновлення дамб, пошкоджених стихією

За словами голови Заболотівської ОТГ Івана Танюка, у Заболотові повінь зруйнувала близько ста метрів укріплень. Рівень води підвищувався до 80 см. За висновками комісії відшкодування отримають 220 господарств.

Я писав листи у різні інстанції. Біда, що водні ресурси не прислуховуються до голови, до жителів – вони роблять те, що їм Київ намалює. Гравій, який вони нагортають, не тримає. Вода гравій забирає. А якби тут берег був повністю укріплений габіонами, негабаритним камінням – цього би не було”, – зазначив Іван Танюк.

Проєктно-кошторисна документація по Заболотову вже пройшла експертизи, розповідає заступник начальника Дністровського басейнового управління водних ресурсів Олег Козар. На цю ділянку виділили 9,5 млн грн.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ: Прикарпаття: стало відомо, на яких об’єктах першочергово відновлюватимуть дамби та дороги

У Коломийській ОТГ, на межі села Воскресінці та Коломиї, цьогоріч обійстя не затопило. Проте, за словами заступника міського голови Коломиї з комунальних питань Богдана Федорука, Прут зруйнував понад 200 метрів берегоукріплення. Якщо їх не відновити, під час наступної повені постраждають близько двох тисяч людей.

Плити, що знаходяться біля нас – два рівні берегоукріплення – їх уже немає. Тільки насип верхній, який уже дуже слабкий – вода легко буде його зруйнувати. Там вже немає ні плит, ні габіонних ящиків, які могли б утримувати воду, – розповів заступник міського голови Коломиї з комунальних питань Богдан Федорук.

Вода почала руйнувати цю ділянку ще минулого року, розповідає заступник начальника управління комунального господарства Коломийської ОТГ Віктор Волошенюк. Тоді її закріпили власними силами.

На укріплення цієї ділянки виділили 10,5 млн грн. Документація зараз проходить експертизи. За словами Віктора Волошенюка, загалом на укріплення берега річки Прут у Коломийський ОТГ, за попередніми підрахунками, потрібно 79 млн грн.

Заступник начальника Дністровського басейнового управління водних ресурсів Олег Козар каже, що має список усіх ділянок, які потребують укріплення. Але грошей на їхнє відновлення не вистачає. Також він пояснив, чому роботи на зруйнованих дамбах починаються так пізно.

Роботи однакові, але тип кріплення, обсяг цих робіт визначаються документацією. Для цього є спеціальні інженери, які проєктують і затверджують, – зазначив заступник начальника Дністровського басейнового управління водних ресурсів Олег Козар

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм