На Прикарпатті туризм процвітає попри карантинні обмеження. ФОТО

Туристичний збір перевищив на 10 % відповідні показники минулого року.
Туристичний збір перевищив на 10 % відповідні показники минулого року.

Туристичний збір на Івано-Франківщині за сім місяців цього року становив 3,6 млн грн.

Попри карантинні обмеження та червневу стихію, цей податок перевищив на 10 % відповідні показники минулого року та утримався завдяки січню-лютому, пише Ратуша з посиланням на Голос України.

  • Лідер серед надходжень – Яремчанська міська рада із 2,6 млн грн.
  • Натомість Івано-Франківська ОТГ має лише 0,6 млн грн. Значний недобір – через втрату низки фестивалів, кілька з яких мають статус міжнародних.
  • На рівні 50 тис. грн туристичного збору – у Долинському районі (разом із Вигодською ОТГ), Коломийській ОТГ. Тут не відбулося кілька фестивалів, а зокрема знаменитого – писанкарства.
  • Також мало надходжень – у Косівському районі. Через карантин тут відклали на наступний рік проведення Міжнародного гуцульського фесту.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ: У Франківську створять парк культури країн Сходу

Туристичний збір зараховується до загального фонду місцевих бюджетів. Кожна громада ці кошти скеровує по-своєму.

Кошти від цього збору заклали на реалізацію програми розвитку туризму. Торік брали участь у двох потужних міжнародних тематичних виставках UITT – “Україна – подорожі та туризм”, організували перший Гуцульський карнавал, виготовили рекламну продукцію, запровадили інноваційні 3-D тури Google Maps. Оновлюємо каталог, – розповів голова Яремчанської міськради Василь Онутчак.

В облдержадміністрації розробили туристичні маршрути “52 вікенди” – пропонують щотижня нові локації.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ: Місця сили й “Карпатський трамвай”: назвали найпопулярніші тури на Івано-Франківщині

Туроператори вишукують цікавинки. Приміром, із Яремча пропонують податися на пошуки скарбів маршрутом “Стежки Довбуша”, з чудовим краєвидом на гори, лісами та полонинами, річкою Прут, водоспадами.

В Івано-Франківську організовують майстер-класи із європейського етикету, відвідують драмтеатр, гуляють пішохідною частиною обласного центру із численними кав’ярнями, фонтаном, особливими пам’ятниками, піднімаються на оглядову вежу на міській Ратуші та оглядають експонати краєзнавчого музею. Неодмінно – відвідують палац Потоцьких із його щораз іншими креаціями.

Отож навіть попри карантин туристична галузь розвивається. Адже для Івано-Франківщини вона є однією із бюджетоутворюючих. Обмеження спонукають шукати нові форми роботи, – йдеться у повідомленні.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм