На Прикарпатті створять Верховинський район

На Прикарпатті створять Верховинський район, а Богородчанщину приєднають до Івано-Франківського району.

Таке рішення ухвалили 15 липня на засіданні Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, пише Ратуша.

Ситуація має дві площини. Зокрема, в гірських територіях у нас дуже ускладнена логістика. З іншої сторони ми в гірських районах і так суттєво відхилялися від методики щодо населенню. Жоден з них не перевищує 100 тисяч, а проєктне населення Верховинського району – 30 тисяч. Це теж аргумент,- прокоментував Віталій Безгін, голова підкомітету.

ДО ТЕМИ: Наші не здаються: другий день гуцули мітингують у Києві. ФОТО/ВІДЕО

На засідання прийшли представники Верховинського району.

Верховинський район – найвисокогірніший район в Україні. Під час паводків ми відрізані від світу повністю. Також є питання доїзду. Наприклад, щоб потрапити до Косівського району, потрібно витратити від одної до семи годин, залежно від розташування села,- каже голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк.

ДО ТЕМИ: «Зеленський виходи»: гуцули «окупували» Офіс Президента. ВІДЕО

Депутат від 86-го виборчого округу Олександр Матусевич звернувся до членів комісії з пропозицією віднести Богородчанський район до Івано-Франківська та створити окремий Долинський район.

Комісія підтримала ідею створити Верховинський район, Богородчанщину приєднати до Івано-Франківського району. Щодо створення Долинського району – пропозицію не підтримали.

Нагадаємо, 8 липня в Івано-Франківську відбулась акція протесту жителів Богородчанщини. Вони вимагали приєднання до Івано-Франківського району.

У Верховині на Співочому полі відбулась позачергова сесія районної ради та всегуцульське віче з приводу збереження Верховинського району, як адміністративно-територіальної одиниці.

Під стінами Верховної ради провели сесію Верховинської районної ради.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм