Зубрів, які помирали від голоду, передадуть Галицькому національному парку

У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України вже другий день працюють над питанням щодо ситуації з зубрами у с. Мислівці Івано-Франківської області.

Про це повідомила на фейсбук-сторінці народна обраниця Верховної Ради Юлія Овчинникова, пише Ратуша.

Зазначу, що тварини в лісництво були передані через ТОВ “Вектор-Поділля” у 2013 році. У 2014 році екоінспекція під час перевірки зафіксувала наявність цих тварин на території. Якимось чином ці тварини не були взяті на баланс цього лісництва, – написала вона.

За її словами, у 2016 році після закінчення дії договору ТОВ звернулося до лісництва з метою забрати тварин, але більшість тварин зникло і на балансі у лісництва їх немає. Далі були суди, результатами яких стала перемога лісництва. Але є дуже важливий момент, що суд зобов’язав лісництво взяти цих тварин (які залишилися живі) на баланс:

2020 рік, тварини досі не на балансі і дійсно на межі виживання. Є питання, хто несе за це відповідальність, де інші тварини, в тому числі червонокнижні зубри, і хто довів тварин до такого стану?

ДО ТЕМИ: Франківські ветеринари долучилися до лікування ведмедів на Закарпатті. ФОТО

Вчора зранку, 6 жовтня, в лісництво з перевіркою приїхала Держекоінспекція з поліцією та зоологом. Комісія зафіксувала тварин і вже сьогодні їх мають передати до національного природного парку “Галицький”.

Дякую Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів за допомогу у вирішенні питання! Дякую небайдужим громадянам за увагу, зокрема Христині Ткач, Єдина Планета, Катерина Сорока та UAnimals, Олександру Тодорчуку. Цю справу, як голова профільного підкомітету, тримаю на особистому контролі. Звертаюся до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, Державної екологічної інспекції України та Міністерство внутрішніх справ розібратися з цією ситуацією! Далі буде…- зазначила Юлія Овчинникова.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм