На Прикарпатті розкопали поховання часів Першої світової війни. ФОТО/ВІДЕО

Працівники обласного комунального підприємства “Пам’ять” під час проведення пошукової експедиції розшукали імовірне поховання часів Першої світової війни

Знахідку розкопали у Косові, пише Ратуша з посиланням на Суспільне Карпати.

На місці, де дослідники знайшли поховання, за часів Галицько-Волинського князівства був замок. На його валах після того, як замок зруйнували, планували звести “співоче поле”. Проте вали не витримали і будову згорнули.

Косівчанину Василю Боровичу було приблизно 10 років, коли на замковому городищі під час прибирання випадково розкопали траншею з рештками людей. Розповів, що тоді на цьому місці хотіли зробити так званий комсомольський парк.

Ми не знали, що тут лежить. Вже потім сказали, хто і що тут є. Тут от німці, так розумію, що поховання їхніх жертв. Там є яма з протилежного боку. Німці вистріляли кілька тисяч євреїв. Їх, до речі, тримали, де гімназія. Їх просто зганяли, набирали певну партію, виганяли по дорозі сюди. То залишилися ці пивниці від замку. Їх розчистили, поклали дошку й гнали та засипали, – зазначив пан Василь.

Керівник обласного комунального підприємства “Пам’ять” Василь Тимків зауважив, що тут у часи Першої світової війни ховали в’язнів. Пізніше нацисти знищували та захоронювали тіла євреїв Косова, а НКВД – українських повстанців.

Вони використовували готові земляні рови або ями, окопи, які лишалися після війни, і там ховали. Німці діяли педантичніше. Вони копали досить глибокі ями. Це, мабуть, з якихось санітарних міркувань. Радянська влада на ці речі не зважала, – додав Тимків.

За його словами, поки науковцям важко сказати, скільки саме на цих валах знайдуть поховань.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм