На Прикарпатті підприємець заплатить понад 40 тис. грн за неоформленого працівника

На Прикарпатті у підприємця, який займається роздрібною торгівлею, виявили неоформленого працівника.

Про це повідомляє Ратуша з посиланням Управління Держпраці в Івано-Франківській області.

Під час проведення інспекційного відвідування у серпні 2016 року інспектор Управлінням Держпраці встановив, що між фізичною особою-підприємцем та працівницею укладено договір цивільно-правового характеру чим приховано трудові відносини між сторонами, – йдеться у повідомленні.

Підприємця зобов’язали сплатити штраф в 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством на момент виявлення порушення в сумі 43 500 гривень.

Не погодившись із висновками Управління Держпраці в Івано-Франківській області, підприємець спробував оскаржити постанову про накладення штрафу і окружний адміністративний суд задовільнив цей позов та скачував штраф.

ДО ТЕМИ: Прикарпатський підприємець заплатить понад 125 тис. грн за неоформленого працівника

Проте постановою суду апеляційної інстанції скаргу Управління Держпраці задовільнили, а рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду – скасували. Не погодившись і з цим висновками, підприємець знов намагався оскаржити постанову апеляційної інстанції до Верховного суду, подавши касаційну скаргу.

Але Верховний суд касаційну скаргу підприємця залишив без задоволення.

Договір цивільно-правового характеру який є в матеріалах справи не був спрямований на кінцевий результат, що є основною ознакою цивільних відносин, а пов’язаний із самим процесом праці, що є характерним для трудових функцій, відтак у такому випадку наявний факт допуску особи до роботи без належного оформлення трудових відносин, – зазначила колегія суддів у постанові.

Таким чином, підприємець все ж зобов’язаний сплатити штраф за неоформленого працівника сумі 43 500 гривень.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм