На Прикарпатті п’ять об’єктів культурної спадщини включать у президентський проєкт «Велике будівництво»

На Прикарпатті реконструкція об’єктів культурної спадщини буде включена у Президентський проект «Велике будівництво» наступного року, тож завданням є визначення п’яти таких пам’яток задля їх відбудови.

Про це повідомив голова Івано-Франківської облдержадміністрації Віталій Федорів, пише Ратуша посиланням на пресслужбу ІФ ОДА.

ДО ТЕМИ: “Велике будівництво” на Прикарпатті не вкладається у терміни. ВІДЕО

Начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак розповів, що в області на державному обліку перебуває 3 944 пам’ятки культурної спадщини, з них ремонтно-реставраційних робіт потребують понад 150 унікальних об’єктів культурної спадщини (пам’яток) як місцевого, так і національного значення – дерев’яні церкви, конструкції яких, внаслідок дії природних чинників руйнування, втрачають свою несучу здатність, їх деревина прогнила, уражена біологічними шкідниками.

Відповідно до програми «Культура Івано-Франківщини» на 2016 – 2020 роки у 2019- 2020 роках профінансували реставраційні роботи церкви Зішестя Святого Духа в Рогатині на суму 600 тис. грн. Проектною документацією на реставрацію цієї церкви передбачено фінансування в сумі 8 млн грн на період до 2023 року, – розповів Федорак.

ДО ТЕМИ: Проєкт “Велике будівництво”: вартість робіт у медзакладах Прикарпаття становить майже 95 мільйонів гривень 

Планується виготовлення проєкту реставрації об’єкта ЮНЕСКО церкви Пресвятої Богородиці 1808 р. в с. Нижній Вербіж Коломийського району. Вартість робіт реставрації об’єкта буде визначено проектно-кошторисною документацією.

Важливим є й те, що в обласному бюджеті для проведення заходів зі збереження та реставрації пам’яток культурної спадщини передбачено 3 млн грн, в тому числі на реставрацію пам’яток ЮНЕСКО в сумі 1,5 млн грн, – йдеться у повідомленні.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм