На Прикарпатті провели онлайн-фест бойківської культури

На Прикарпатті відбувся онлайн-фестиваль бойківської культури “Єднання поколінь. Бойки”. Його провели  у приміщенні двохсотлітньої садиби у селі Новошин та Вигоді, на Долинщині.

Усіх гостей розважали піснями, танцями, проводили майстер-класи із сіноплетіння і приготування старовинних бойківських страв.

Учасниця фестивалю, власниця давньої садиби “Бойківські світанки”, Іванна Пузиляк розповіла про її особливість.

Садибі зараз 220 років. Раніше це був просто будинок, який занепадав. Але він мав дуже приємну ауру, манив мене. Я давно хотіла відновити старі будинки, адже тут є своєрідна атмосфера, свої традиції, свої звичаї. Хотіла відновити щось таке, що можна показати молодому поколінню, – каже Іванна Пузиляк.

Фото: Суспільне Карпати

Автор майстер-класу з сіноплетіння Володимир Штогрин зауважує, що цей вид плетіння передає давні традиції новому поколінню:

Колись у давнину люди плели такі кошики, вироби з сіна, з кори, з лози. Ми хочемо це все показати нашій молоді та відновити бойківські традиції, – говорить Штогрин.

Фото: Суспільне Карпати

Співорганізаторка онлайн-фестивалю Євгенія Бердяк каже, що заходи в межах фесту були менш публічними, але глядачі могли дивитись все у онлайн-режимі:

Ми захотіли показати широкій аудиторії що таке бойківська культура, бойківська традиції. У нас є декілька атракцій, одна з яких – “Жива історія”, де старші бойки розповідають молодшому поколінню про ті традиції, носіями якої вони є.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм