На Прикарпатті понад 50 тисяч осіб працює у сфері освіти. СТАТИСТИКА

На Прикарпатті від початку року кількість штатних працівників у сфері освіти склала 50,7 тис. осіб (27,7%).

Середньомісячна заробітна плата в них становила 8 679 грн пише Ратуша з посиланням на Головне управління статистики Івано-Франківської області.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року середньомісячна заробітна плата одного працівника сфери освіти збільшилася на 11,4% і у 1,8 раза перевищила рівень мінімальної заробітної плати (4723 грн).

ДО ТЕМИ: В Галицькому районі вчителям виплатять 20% надбавки до заробітної плати

Навчанням молодого покоління у 689 школах Івано-Франківщини зайнято майже 22 тис. учителів, з них 61,7% учителів здійснюють освітньо-виховну роботу у закладах сільської місцевості, – йдеться у повідомленні.

95% педагогічних працівників мають повну вищу освіту, 1,9% – освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра, решта – молодшого спеціаліста або середню загальну освіту.

В середньому на кожного вчителя у денних закладах загальної середньої освіти області припадає  7  учнів, зокрема у міській місцевості – 10,  у сільській – 6.

ДО ТЕМИ: Марцінків доручив зняти з маршруту автобуси, які не перевозять школярів безкоштовно

Виховання та навчання 36,4 тис. дошкільнят в області забезпечували 4,4 тис. вихователів та їх асистентів, психологів, методистів та соціальних педагогів. 

Із загальної кількості педагогічних працівників закладів дошкільної освіти 97,3% становили жінки, 39,5% – особи віком до 35 років, 7,5% – 60 років і більше. У розрахунку на одного педагогічного працівника цих закладів припадало 8 дітей, що відповідає середньому показнику по Україні в цілому.

Навчальний процес для 8,7 тис. учнів та слухачів 20 закладів професійно-технічної освіти  області здійснюють майже 1,5 тис. педагогічних працівників, викладацький склад 15 самостійних закладів вищої освіти нараховує 4,3 тис. педагогічних та науково-педагогічних працівників, з них 1699 кандидатів та 391 доктор наук, науковий ступінь професора мають 312, доцента – 1194 викладачів та 16 – старшого дослідника, – зазначили в управлінні.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм