На Прикарпатті майже 1300 осіб перебувають на обліку служб у справах дітей

В Івано-Франківській області на обліку служб у справах дітей перебуває 1 294 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.

Про це повідомляє Ратуша з посиланням на пресслужбу облдержадміністрації.

Зокрема, у 10 будинках сімейного типу виховується 71 дитина, у 79 прийомних сім’ях – 138 дітей, 1000 дітей зазначеної категорії влаштовані в сім’ї опікунів та піклувальників, 119 дітей – на утриманні у державних закладах.

Держава не тільки фінансує, але й контролює виховання та утримання дитини, надає допомогу, спрямовану на її розвиток і соціалізацію, організовує соціальний супровід. В області здійснюють діяльність 14 районних служб у справах дітей, штатна чисельність яких становить 120 осіб, у 10 об’єднаних територіальних громадах на окремих працівників покладено обов’язки з захисту прав та інтересів дітей, – йдеться у повідомленні.

З метою забезпечення права кожної дитини на житло у 2019 році дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа за кошти обласного та районного бюджетів придбали 5 квартир на суму 2,3 млн грн, з державного бюджету виділили кошти в сумі 8,89 млн для придбання 27 квартир.

ДО ТЕМИ: У Франківську хлопчика, якого у червні знайшли біля “Вікна життя”, всиновили.ФОТО

У 2020 році розподілили кошти в сумі 7 952 600 грн для 17 осіб вищевказаної категорії, які мають намір придбати житло.

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, за державні кошти щорічно відпочивають у дитячих оздоровчих закладах, для них організовують найрізноманітніші екскурсійні поїздки та масові заходи, – зазначили у повідомленні.

Також зауважили, що сьогодні, зі змінами в адміністративно-територіальному устрої, реалізація політики у сфері захисту прав дітей потребує безпосередньої уваги органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. На державному рівні постає питання функціонування соціальних інституцій у новостворених адміністративних одиницях, зокрема, нових районних центрах та в об’єднаних територіальних громадах.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм