На Прикарпатті помер відомий гуцульський скрипаль

23 січня відійшов у вічність корифей космацько‑брустурської традиції, спадкоємець славного музичного родоводу, видатний гуцульський скрипаль, педагог та історик Іван Іванович Соколюк.

Сумну звістку на своїй Facebook-сторінці повідомив музикант Ярема Павлів, пише Ратуша.

Іван Соколюк навчав гуцульської музики школярів, виступав разом з ними, виховав доньку й двох синів, один з яких (теж Іван Соколюк) – теж цимбаліст.

Вже не супроводжуватиме його скрипочка спів «барвінкових» під час весільного обряду, не творитимуть вмілі руки дивовижних, життєствердних, вишукано‑мережаних мелодій «до танцю», не рознесуться дзвінкою луною щемливі інтонації його імпровізацій «до слухання». Не вестиме делікатний голос Івана Соколюка бесіду про бувальщину гуцульського життя, незабутніх особистостей, діяння та тонкощі музичної мови тих, яким ми зобов’язані збереженню усної традиції гуцульського інструментального виконавства. Упокоївся у Бозі світлої, щирої, чуйної та чистої душі чоловік, доброта котрого ширилася в світі, щедро виливалася у музиці, глибоко проникла і назавжди залишатиметься в серцях його рідних, близьких, колег, учнів. Професіоналізм Івана Івановича як народного скрипаля і цимбаліста, носія-репрезентанта музичних традицій рідного села Брустури, виокреслився ще в юнацький період. Майстерно володіючи скрипкою у віці шістнадцяти років він вперше очолив весільну капелу, – йдеться в дописі.

ДО ТЕМИ: На Надвірнянщині помер лікар Центру первинної допомоги. ФОТО

Цьогоріч музикантові виповнилось би 77 років.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм