На Прикарпатті ОТГ судитиметься з Кабміном

Корницька об’єднана територіальна громада, що на Коломийщині, подала до суду на Кабінет Міністрів України. Все через те, що їхню громаду не внесли як окрему в перспективний план.

Жителька села Корнич Марія Вінтоняк — проти приєднання до Коломиї, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

“Хочемо, щоб наше село було окремо. Не хочемо ми в Коломию. – А чому не хочете до Коломиї? – А що нам Коломия зробить? Нічого не зробила. Вона має собі своє”, – каже Марія Вінтоняк.

Житель сусідньої Королівки Микола Чобан каже, що в Корницькій громаді для його села є більше перспектив.

“Ця громада (Корницька – ред.) може сама себе забезпечити і навіть розвиватися, якщо не буде з Коломиєю. Коломия весь бюджет села забере і нічого робити не буде”, – розповідає Микола Чобан.

До складу Корницької об’єднаної територіальної громади входять три села– Корнич, Грушів та Королівка. 22-го грудня минулого року в громаді відбулися вибори. Проте, за словами голови Корницької ОТГ Василя Гаврилюка, вже в квітні цього року Кабмін затвердив перспективний план, у якому окремої Корницької громади не було.

“Ми не є нижчими, ніж інші громади. Є середній рівень спроможності. Громада складається з 3 524 осіб. Ми маємо 16 мільйонів власних надходжень. Думаю, що з такими коштами можна розвивати громаду і процвітати. Ми подали позов в Київський окружний апеляційний суд про скасування даного розпорядження Кабінету Міністрів. Засідання призначено на сьоме вересня”, – розповів Василь Гаврилюк.

Міський голова Коломиї Ігор Слюзар розповів, що це рішення Кабміну також не розуміє.

“Є діюча громада. Тим більше, вона є фінансово досить спроможна, бо на її території є військова частина, яка платить суттєві податки. За кількістю розгортання послуг – замала громада, але рішення уряду я не маю можливості навіть обговорювати. Бунт підіймати, щоб не приєднували до Коломиї, ми не будемо”, – каже Ігор Слюзар.

Про те, чи ще можуть відбутися вибори в Корницькій громаді, кореспонденти Суспільного запитали юрисконсульта Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Михайла Івашківа.

Він відповів так: “Кожна зі сторін зможе висловити свої аргументи в суді. Але виборчий процес зараз, п’ятого вересня, розпочнеться, а перше судове засідання — тільки сьомого вересня. Є ризик того, що ЦВК оголосить про початок виборчого процесу, і якраз на території Корницької ОТГ як окремої, цей виборчий процес не буде оголошений, і все одно залежно від того, чи рішення буде в судовому порядку визнане законним чи незаконним, то Коницька ОТГ буде частинкою Коломийської ОТГ”.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм