На Прикарпатті масово звільняються медпрацівники: відмовляються працювати з хворими на COVID-19

В Івано-Франківську аби впоратися з поширенням пандемії та допомогти усім хворим на ковід, відкривають кілька резервних лікарень, бо місця у першій черзі вже закінчилися.

Зараз переобладнали під коронавірусних пацієнтів перинатальне відділення та дитячу лікарню. Та зіткнулися з іншою проблемою – лікарі масово відмовляються працювати з хворими на ковід, пише Ратуша з посиланням на Подробности.

Благодійники передають новий апарат штучної вентиляції легень Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні. Медики кажуть: таке обладнання нині в закладі – на вагу золота. Украй необхідні саме сучасні ШВЛ із режимом сіпапу. Адже такі апарати лише допомагають пацієнтам дихати, а не повністю роблять це замість них.

Пацієнтів, які були зняті з ШВЛ за цей період, в мене були тільки двоє, інші всі помирали. Тому, для них спасіння – сіпап. І причому тривалий. Є пацієнті, які місяць, більше місяця, день, ніч з цією маскою, – розповів Володимир Вовчук, завідувач відділення анестезіології інтенсивної терапії Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні.

За його словами, у цій лікарні їх вісім. І всі зайняті.

Відділення переповнені. Кисневі точки заняті всі, апарати штучної вентиляції, які мають сіпап – заняті всі. Крім цього ми змушені ще одне відділення реанімаційне на базі операційного блоку, і там за останні дні воно вже також заповнене під зав’язку, – додав він.

Тарас Масляк, головний лікар Івано-Франківської ЦМКЛ, зауважив, що у нього за добу йде тонна вісімсот кисню.Такий об’єм раніше використовували за цілий рік. Доставляють кисень щоденно в заклад зі Львова, а це більше ніж 100 кілометрів.

ДО ТЕМИ: COVID-19 у Франківську: в реанімаціях перебуває 36 пацієнтів 

За словами Олега Ціхоні, заступника головного лікаря ЦМКЛ, Калуш наразі на ремонті, і вони не можуть це забезпечити, і працюють в такому цейтноті, що не дай Бог якась аварія на заводі, або машина не приїде – буде біда.

Не витримують навантаження і застарілі системи подачі кисню.

Система киснепостачання так справляється з перебоями. Оскільки найбільша проблема, як у нас, так і у всіх інших наших колег – це йде підмерзання, тому що стара система кисню, діаметр труб, коли збільшується подача рідкого кисню – йде замерзання, – зауважив Тарас Василик, головний лікар Івано-Франківської міської клінічної лікарні №1.

Тим часом кількість хворих на COVID-19 невпинно зростає. Обидві лікарні Івано-Франківська, які їх приймають, повністю заповнені. У центральній клінічній залишилися тільки два відділення, куди нині не приймають інфікованих.

ДО ТЕМИ: Від початку пандемії у Франківську майже 400 дітей захворіли на COVID-19 

Медики кажуть: розширюватися вже просто нікуди. Тож додаткові місця розгортають у інших закладах. Минулого тижня переобладнали гінекологічне відділення міського перинатального центру. У вівторок там прийняли перших кілька десятків пацієнтів. Утім, не всі медики погоджуються працювати з ковідними хворими – бояться зараження.

Зараз набираються бригади, бо люди зголосилися в п’ятницю, в понеділок, прийшли – передумали. Одні відмовилися – шукаємо інших. І є невелика проблема з акушер-гінекологами, бо вони згідно нинішніх вимог – не можуть бути задіяні, вони підуть у простій, – розповів Сергій Стефанко, директор КНП “Міський клінічний перинатальний центр Івано-Франківської міської ради”.

Утім у міськраді до відмови медиків працювати з ковід-хворими поставилися з розумінням. Простій у роботі пообіцяли компенсувати. Щоправда, платитимуть “мінімалку”. Поки профільні лікарі не повернуться до нормального графіка.

ДО ТЕМИ: Легендарний жебрак з франківської “стометрівки” захворів на COVID-19, потрібна допомога 

Я не можу заставити людину. Більшість погоджуються, особливо медсестри, санітарки. Є проблеми з лікарями з різних причин. Найбільша проблема з лікарями – не всі задоволені таким рішенням, але це є рішення не в умовах звичайного часу, а в умовах цієї ситуації, – зауважив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Почали цього тижня шпиталізовувати перших хворих на COVID-19 і в дитячу лікарню. На черзі ще дві поліклініки – третя і четверта. Та чи не буде проблеми з кадрами і там?

Була сильна паніка. У нас звільнилося 157 людей за цей період. Вчора в мене звільнилося 6 людей, за минулий тиждень ще 6 людей. Якби ми в той момент паніки, коли ніхто не знає що таке коронавірус, змусили людей контактувати з усіма хворими людьми, – на сьогодні, я думаю, в поліклініці працювала б тільки адміністрація, – зазначила Ольга Савчук, директор КНП “Центру первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги Івано-Франківської міської ради”.

Для лікування хворих хочуть задіяти і ось цей обласний кардіологічний центр – туди направлятимуть пацієнтів з центральної міської клінічної лікарні, між собою заклади з’єднані одним переходом. Тут планують розгорнути додатково більше 100 ліжок.

ДО ТЕМИ: “Ти ледь не вмираєш постійно”: франківка розповіла, як вдруге захворіла на Covid-19 

Загалом для хворих на COVID-19 на Прикарпатті нині є 2 407 ліжок. Понад пів тисячі розгорнули тільки цього тижня. Це дозволило області не потрапити до “червоної” зони повністю. Утім, розміри її значно розширилися – додалося ще чотири міста і п’ять районів.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм