На Прикарпатті майже 40 суддів не відповідають критеріям доброчесності

Аналітики кампанії “ЧЕСНО” проаналізували 95 суддів першої інстанції Івано-Франківської області, 39 з яких не відповідають критеріям доброчесності, згідно з методологією руху. 

Найбільше суддів Івано-Франківської області порушили критерій прозорості статків – 36 осіб, пише Ратуша з посиланням на Чесно. Фільтруй суд!

Найпоширенішими серед фактів недоброчесності, виявлених під час аналізу, стали значні розбіжності у майнових деклараціях суддів або ж відсутність у деклараціях деяких служителів Феміди інформації щодо нерухомості, у якій можна проживати. 

Так, наприклад, суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Олександр Калинюк у своїй декларації за 2014 рік не зазначив відомості про наявність у судді чи його родини права власності чи права користування на нерухоме майно, у якому можна постійно проживати. Водночас законодавство зобов’язує декларувати об’єкти нерухомості, що належать судді та членам його сім’ї на праві приватної власності або знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування. Таким чином, суддя мав би задекларувати житло, у якому проживає (користується) на будь-яких підставах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прикарпатець оскаржує в суді законність опитування Зеленського

Ще четверо суддів причетні до порушення прав людини згідно з методологією ЧЕСНО. Фільтруй суд! Зокрема мова йде про суддю Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Станіслава Бородовського. Як зазначається у висновку Громадської ради доброчесності, суддя Бородовський, розглядаючи цивільну справу, відмовив позивачу у задоволенні прохання особи викликати швидку допомогу після повідомлення, що у неї різко погіршився стан здоров’я. Лише після того, як людина почала втрачати свідомість, суддя оголосив перерву і вдалося викликати швидку допомогу. 

Також активісти звернули увагу, що суддя Бородовський причетний до порушення критерію прозорості статків.  ​Відповідно до висновку Громадської ради доброчесності, який підтверджує інформація з досьє судді, в майнових деклараціях судді за 2009-2010 роки відсутня інформація про доходи за цей період.

ДО ТЕМИ: У міському суді Івано-Франківська зафіксували ще один випадок зараження COVID-19 

Натомість у матеріалах досьє вказано, що у зазначений період кандидат працював на посаді доцента кафедри цивільного права юридичного факультету Прикарпатського національного університету ім. Стефаника, а також представляв інтереси підприємств та фізичних осіб за довіреністю у судах.  Як зазначено у висновку ГРД, вказане дозволяє стверджувати, що в період з 2009 по 2010 Бородовський С.О. отримував дохід, проте він не був відображений у деклараціях. 

Кампанія ЧЕСНО. Фільтруй суд! збирає інформацію за власною методологією з відкритих загальнодоступних джерел та не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину. Висновки ЧЕСНО про недоброчесність суддів є оціночними судженнями, що можуть не збігатися з офіційними рішеннями та висновками державних органів, – йдеться у повідомленні.

Аналіз доброчесності суддів І інстанції Івано-Франківської області став частиною бази профайлів ЧЕСНО. Фільтруй суд!, яка щомісяця поповнюється щонайменше 100 новими профайлами. Під час підготовки профайлів аналітики ЧЕСНО. Фільтруй суд! оцінюють доброчесність суддів за п’ятьма критеріями: непричетність до корупції або кримінальних правопорушень; непричетність до ухвалення сумнівних рішень; відповідність стилю життя задекларованим доходам та прозорість статків; непричетність до порушення прав людини та дотримання норм професійної етики. Твітнути 

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм