На Прикарпатті майже 200 виборців змінили виборчу адресу

Найбільше виборчих адрес змінили мешканці Івано-Франківської ОТГ.
Найбільше виборчих адрес змінили мешканці Івано-Франківської ОТГ.

Найбільше виборців, які вирішили змінити виборчу адресу, в Івано-Франківській міській громаді. На другому місці ­– Угринівська ОТГ.

За даними Державного реєстру виборців, найбільше громадян, які вирішили змінити виборчу адресу, зареєстровано в Івано-Франківській міській громаді, пише Ратуша з посиланням на ОПОРУ.

Зокрема, станом на 20 серпня, 25 іванофранківців будуть голосувати не за місцем реєстрації, а за місцем фактичного проживання в інших регіонах, а 26 громадян звернулися до реєстру виборців, аби проголосувати за місцем фактичного проживання в Івано-Франківську. Ще четверо жителів Франківської ОТГ змінили виборчу адресу в межах громади.

ДО ТЕМИ: Нові вибори – нова партія: Виноградник балотуватиметься від “Платформи громад”

На другому місці, за опрацьованими відомостями Держреєстру щодо зміни виборчої адреси, – Угринівська сільська громада. Там, станом на 20 серпня, у громаду прибули 10 нових виборців.

В інших громадах Івано-Франківської області змінювати виборчу адресу громадяни не поспішають. В інших громадах кількість виборців, які вирішили змінити виборчу адресу, менше 10 осіб.

ДО ТЕМИ: «Вибори за пропорційною системою мають відбуватися виключно в площині “90 тисяч і більше”»,-консультант АМУ Андрій Деркач

Загалом в Івано-Франківській області надійшло 67 звернень виборців щодо зміни виборчої адреси у відповідну громаду. 91 людина виявила бажання голосувати за межами регіону в місці фактичного проживання. 13 громадян змінили виборчу адресу в межах регіону.

Відповідно до частини 2 статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців» виборчою адресою виборця є адреса, за якою зареєстровано його місце проживання відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», якщо інше не передбачено цією статтею, а згідно з частиною 3 цієї ж статті за зверненням виборця орган ведення Реєстру може визначити іншу виборчу адресу виборця, ніж визначено відповідно до частини 2 цієї статті.

ДО ТЕМИ: Громади Прикарпаття: де пройдуть місцеві вибори-2020

Відповідно до частини 4 статті 20 Закону «Про Державний реєстр виборців»  у разі звернення щодо зміни виборчої адреси на підставі частини 3 статті 8 цього Закону в заяві виборця вказується адреса житла, за якою він фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм