На Прикарпатті ліквідують дев’ять районних адміністрацій

На Прикарпатті розпочали процес ліквідації дев’яти районних державних адміністрацій.

Про це повідомив голова Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів.

Так, за планом ліквідують Богородчанську, Галицьку, Городенківську, Долинську, Рогатинську, Рожнятівську, Снятинську, Тисменицьку і Тлумацьку райдержадміністрації.

Саме ці райони зникнуть після місцевих виборів 2020 року.

Також в межах реформування системи адміністративного управління восени на Івано-Франківщині припинять діяльність сільські та селищні ради. Обласна державна адміністрація теж змінить структуру.

“Хочу вас заспокоїти: робочі місця будуть. Ті люди, які добре себе зарекомендували, точно перейдуть в інші структури, які будуть утворені”, – наголосив голова ОДА.

До 7 серпня обласні державні адміністрації, зокрема Івано-Франківська, мають надати пропозиції з утворення, ліквідації та реорганізації районних державних адміністрацій, їхніх структурних підрозділів, чисельності працівників, а також розрахунки на їх утримання.

Щодо структури кожної РДА у нових районах, то передбачається, що вона має бути типовою, а от чисельність працівників – різною. Це буде залежати від навантаження на адміністрацію – від кількості жителів, кількості громад району, безпекової ситуації тощо.

Нагадаємо, в липні Верховна рада поділила Прикарпаття на шість районів: Івано-Франківський, Калуський, Коломийський, Косівський, Верховинський і Надвірнянський.

  • До Івано-Франківського району увійшли (з адміністративним центром у місті Івано-Франківськ): Івано-Франківськ з центром району в місті, Галицький, Тлумацький, Рогатинський, Тисменецький, Богородчанський райони.
  • До Калуського (з адміністративним центром у місті Калуш): Калуський, Долинський і Рожнятівський, місто Болехів.
  • Коломийський район (з адміністративним центром у місті Коломия) відсьогодні включає в себе: Коломийський, Городенківський і Снятинський.
  • Косівський район залишиться незмінним (з адміністративним центром у місті Косів) у складі територій Косівської міської, Космацької сільської, Кутської селищної, Рожнівської сільської, Яблунівської селищної територіальних громад;
  • як і Верховинський (з адміністративним центром у селищі міського типу Верховина) у складі територій Білоберізької сільської, Верховинської селищної, Зеленської сільської територіальних громад
  • та Надвірнянський (з адміністративним центром у місті Надвірна) у складі територій Ворохтянської селищної, Делятинської селищної, Ланчинської селищної, Надвірнянської міської, Пасічнянської сільської, Переріслянської сільської, Поляницької сільської, Яремчанської міської територіальних громад.
ФОТО: Оглядач

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм