На Прикарпатті лікарям продали препарат у півтора раза дорожче за середню ціну по Україні

Препарат продали за 51,71 грн за упаковку, тоді як середня ціна становить 33,49 грн.
Препарат продали за 51,71 грн за упаковку, тоді як середня ціна становить 33,49 грн.

В Івано-Франківській області двоє лікарів купили антибіотики у ТОВ «Укрмедекспорт» в півтора раза дорожче за середню ціну по Україні.

Про це свідчать дані моніторингу фармацевтичних закупівель за квітень-травень у системі «Прозорро», пише Ратуша з посиланням на Наші Гроші.

ДО ТЕМИ: Франківський обласний перинатальний центр замовив УЗД-апарат вартістю майже 1,5 млн грн

Препарат їм продали за 51,71 грн за упаковку, тоді як середня ціна становить 33,49 грн.

Йдеться про антибіотик Метронідазол в упаковці №20 по два блістери по десять таблеток по 250 мг, який виробляють українські АТ «Лубнифарм» і ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я». У вибірку потрапили 57 закупівель, проведених лікарнями, інтернатами та іншими замовниками з різних областей. Середня ціна склала 33,49 грн. за упаковку, – йдеться у повідомленні.

Найвищими є ціни для КП «Центральна міська клінічна лікарня» Івано-Франківської міськради та КНП «Галицька лікарня» Галицької райради Івано-Франківської області від ТОВ «Укрмедекспорт» у 51,71 грн. за упаковку. Це на 54% дорожче за середню ціну.

ДО ТЕМИ: Стало відомо, скільки Прикарпаття витратило на коронавірусні закупівлі

Усього на копійку нижчу ціну в 51,70 грн. за упаковку законтрактували ДП «Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни» Міністерства охорони здоров’я України від ТОВ «Бізнес Центр Фармація» та КНП «Міська лікарня №1» Кам’янської міськради Дніпропетровської області у ТОВ «Дніпрофармація». А КНП «Овруцька міська лікарня» Овруцької міськради Житомирської області замовило ПП Фірма «Санітас» такий Метронідазол по 50,20 грн. за упаковку. Це теж у півтора раза вище від середньої ціни.

Найнижчою є ціна для Токарівського психоневрологічного інтернату Полтавської облради від ТОВ «Бадм-Б» у 23,62 грн. за упаковку. Це вдвічі дешевше від очільників рейтингу.

ДО ТЕМИ: Франківські медики, що хворіли на COVID-19, отримають матеріальну допомогу

Аптеки продають у такій формі випуску Метронідазол від «Лубнифарм» по 27,99-30,80 грн. за упаковку, а Метронідазол від «Здоров’я» – по 37,23-43,90 грн. за упаковку.

Pасновницею «Укрмедекспорту» з Рогатина на Франківщині є Ольга Билів. Але раніше, за даними «YouControl», у засновниках компанії значилась дружина ексміністра палива та енергетики Ігоря Насалика – Гузял Насалик. Ольга Билів є кумою сім’ї Насаликів, що він сам підтвердив у інтерв’ю місцевому виданню. Під час того, як Ігор Насалик був міським головою Калуша, компанія, заснована його дружиною, вигравала більшість тендерів на постачання медикаментів у Калуську лікарню, попри завищену вартість препаратів.

За даними «Прозорро», за останні чотири роки фірма узяла замовлень на 97,58 млн грн.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм