На Прикарпатті з’явиться друге містечко “гуцульських гобітів”.ФОТО

Гобітленд поступатиметься гірському Гобітхілу краєвидами.
Гобітленд поступатиметься гірському Гобітхілу краєвидами.

У Косові, що на Івано-Франківщині, спорудять нове екологічне казкове містечко з фільму “Володар перснів” – Гобітленд.

Про це повідомив один з авторів проєкту Андрій Боєчко на своїй сторінці у Facebook, інформує Ратуша.

Прийняли рішення про початок будівництва другого казкового містечка. Дуже довго обирав локацію. Косів і Рахів – саме в цих містах ми планували будувати нові поселення, однак природа внесла певні корективи. Повені в Верховині, зсуви та катаклізми, з якими ми досі не впоралися, показали, що найперше, що ми маємо враховувати при виборі місця, – це безпека мешканців. Рахів і Верховина постраждали від природного лиха набагато більше, ніж Косів. Під Косовом, де ми знайшли чудову локацію, зсувів не було. Там пологі схили, дерева і повна безпека”, – написав Боєчко.

Також він зазначає, що обрана нова місцевість дуже схожа на зображену у фільмі “Володар перснів”.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ: На Франківщині з’явиться унікальний парк епохи Кайнозою. ФОТО

Поряд тече невеличка річка, є ставок і власна електрична підстанція. Головною перевагою косівського Гобітленда, на противагу верховинському Гобітхілу, будуть транспортні розв’язки та нові дороги.

Наша локація рівновіддалена від трьох районних центрів Прикарпаття – Снятина, Коломиї і Верховини, та від двох обласних центрів – Івано-Франківська та Чернівців. До поліклініки і магазинчиків – менше кілометра. До Гобітхіла доводиться 500-600 метрів підніматися в гору, до Гобітленда буде прокладено асфальт. Людям старшого віку і родинам з маленькими дітьми тут, в Косові, буде комфортніше і безпечніше, – зауважив Боєчко.

На території нового Гобітленда, крім традиційних будиночків гобітів, планують побудувати 3-4 споруди на деревах, кілька купольних та кам’яних будівель, звести повноцінну кінну базу, облаштувати форелеві озера.

Загалом у містечку буде 25-30 хатинок. Також розглядають можливість створити копальню гномів і невеликий зоопарк. На території планують вирощувати овочі, фрукти, ягоди, а перед будиночками висадити чимало квітів і кущів.

Водночас, за його словами, Гобітленд поступатиметься гірському Гобітхілу краєвидами, адже панорама містечка “гуцульських гобітів” у Косові буде “бідніша” – гори починаються за кілометр-півтора.

Гобітхіл прагне поєднати казку з реальною Гуцульщиною. Містечко матиме свій герб, гімн, митницю, військо, суд, жандармерію, пресу і навіть пошту. Тут постійно працюватимуть спортивні та туристичні інструктори, колиба, санна та лижна траси, траса для зорба, тарзанка і багато інших атракцій для дітей. Окремою окрасою містечка стане озеро з форелями та осетрами, – йдеться у повідомленні.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм