На Прикарпатті зросли ціни на продукти та алкоголь, знизились на фрукти і рибу

За даними Державної служби статистики, інфляція на споживчому ринку в жовтні 2020 р. у порівнянні з вереснем в Україні становила 1%, в Івано-Франківській області – 1,3%, з початку року – 2,7% та 4% відповідно.

У жовтні 2020 р. приріст споживчих цін на 1,8–0,6% зафіксовано в усіх регіонах України, пише Ратуша з посиланням на Головне управління статистики в Івано-Франківській області.

На споживчому ринку Прикарпаття в жовтні у порівнянні з вереснем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,2%.

Найбільше (на 21,5% та 20,2%) подорожчали цукор та яйця. На 6,6–1,5% зросли ціни на соняшникову олію, маргарин, м’ясо птиці, продукти перероблення зернових, хліб, сир і м’який сир (творог), масло. Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 1,0%, у т.ч. на алкогольні напої – на 1,0%, тютюнові вироби – на 1,0%.

ДО ТЕМИ: «Це призведе до економічних втрат і звільнення людей»: Марцінків про карантин вихідного дня

Водночас на 6,1% подешевшали фрукти, на 2,9–0,3% – овочі, свинина, молоко, риба та продукти з риби.

Зростання цін на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 6% відбулося в основному за рахунок підвищення цін на природний газ на 18,6%. Ціни на транспорт зросли на 0,5% в першу чергу за рахунок подорожчання автомобілів на 1,2%, палива та мастил – на 1%. Разом з тим на 0,7% подешевшав проїзд у залізничному пасажирському транспорті, – йдеться у повідомленні.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм