Від початку вересня у лікарнях Прикарпаття кількість пацієнтів з COVID-19 зменшилась майже вдвічі

В Івано-Франківській області розгорнули 1851 ліжко у закладах першої хвилі, визначених для госпіталізації хворих з підозрою та підтвердженням коронавірусної хвороби.

З них 395 ліжок долучили з числа семи закладів, які перебували у резервній другій черзі, повідомив в.о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА Володимира Дзьомбака, пише Ратуша з посиланням на пресслужбу Івано-Франківської облдержадміністрації.

Серед закладів другої черги була Коломийська інфекційна лікарня, Тлумацька ЦРЛ, Богородчанська ЦРЛ, Снятинська ЦРЛ, Яремчанська та Бурштинська ЦМЛ, Тисменицька МЛ.

Протягом останніх двох тижнів спостерігається тенденція до поступового зниження завантаженості ліжок стаціонарними хворими. Зайнято хворими 798 ліжок або 43,1% (до прикладу: на початку вересня – було зайнято понад 70% ліжкового фонду). Крім того, зазначили, на стаціонарному лікуванні перебувають понад 500 хворих із пневмоніями, – йдеться у повідомленні.

У згаданих закладах розгорнули 141 ліжко інтенсивної терапії та функціонує 131 апарат штучної вентиляції легень (нещодавно три сучасні апарати ШВЛ отримали Галицька ЦРЛ (1) та Бурштинська ЦМЛ (2).

Зменшилася частка зайнятих ліжок у реанімаційних відділеннях. Станом на вересень 70 ліжок інтенсивної терапії та 24 апаратів ШВЛ (з них 22 – киснева терапія) зайняті хворими на COVID-19. На початку вересня були зайняті 8086 реанімаційних ліжок.

Активно здійснюються заходи з розширення кисневих магістралей у закладах першої лінії. На звітний період 660 ліжок (36%) забезпечено подачею кисню (централізовано 540 та із застосуванням кисневих концентраторів 120), – зазначили у повідомленні.

Резервним закладом другої черги визначили КНП «Верховинська ЦРЛ Верховинської районної ради», у якому передбачені 48 ліжок для госпіталізації хворих на коронавірусну хворобу.

Амбулаторне лікування отримують понад 2000 пацієнтів з легкими формами захворювання.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм