Від початку року майже 3000 прикарпатців захворіли на респіраторні вірусні інфекції. ВІДЕО

Прикарпатці почали більше хворіти на гострі респіраторні вірусні інфекції. За останній тиждень кількість пацієнтів зросла на 30%. Занедужало близько трьох тисяч осіб.

В обласному лабораторному центрі кажуть, така тенденція спостерігається щороку після свят і пік захворюваності ще попереду, пише Ратуша з посиланням на Канал 402.

Зниження захворюваності на гострі респіраторні захворювання тривали зазвичай в кінці грудня. Тобто 49-50 тижнів йде зниження, – зазначає заступник директора “ІФ ОЛЗ МОЗ України” Тетяна Джус. – Після свят перший-другий тиждень – низькі рівні і починаючи з третього тижня йде незначне підвищення. Цього року у нас ріст почався з другого тижня.

ДО ТЕМИ: На Надвірнянщині помер лікар Центру первинної допомоги. ФОТО

При перших ознаках недуги медики радять не зволікати зі зверненнями до сімейного лікаря, він видасть скерування на проведення ПЛР-тестування на коронавірус. ризик полягає у тому, що на початку COVID-19 може мати схожі симптоми, як при ГРВІ.

Є у нас звернення вже важкі. Всі кисневозалежні пацієнти, які приходять, госпіталізуються вже у той період, коли мають наявні ускладнення. Тому я наголошую на тому, щоб при перших симптомах звертатися до сімейного лікаря, – каже Тетяна Джус.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм