На Косівщині за п’ять днів виявили 56 витоків газу. ФОТО

Працівники АТ «Івано-Франківськгаз» за допомогою сучасної мобільної лабораторії на підземних газопроводах шукають витоки газу середнього і високого тиску.

У Косівському районі за п’ять днів обстежили 45 км та виявили 56 витоків газу, пише Ратуша з посиланням на пресслужбу АТ «Івано-Франківськгаз».

Сучасний автомобіль “Toyota Hilux” обладнаний приладами, які дозволяють визначити місця пошкодження труб та витоків газу. Ці прилади фіксують найменшу концентрацію газу на відстані 8 метрів при швидкості руху автомобілю до 40 км на годину.

ДО ТЕМИ: Кожен другий прикарпатець боргує за газ

Вісім датчиків на бампері аналізують повітря та виявляють наявність в ньому метану. Передбачуване місце пошкодження труби фіксується на карті, а програма сповіщає про це сигналом. 

Після цього фахівці за допомогою ручного детектора встановлюють точне місце витоку.

Щоб вчасно виявити пошкодження газопроводу, витоки газу та не допустити аварійної ситуації, фахівці нашої компанії шляхом пішого обходу трас газорозподільної системи щорічно обстежують 11 тис. км газопроводів,- каже технічний директор АТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський. – Застосування пересувних мобільних лабораторій дозволить в кілька десятків раз пришвидшити процес обстеження труб, зробити його автоматизованим, підвищити точність обстеження.

ДО ТЕМИ: Майже 100 мільйонів заборгувала Франківщина за розподіл газу

Наразі розпочали обстежувати газові мережі в Косівському районі. Також цього року планують обстежити газопроводи у Снятинському, Коломийському районах та в Івано-Франківську.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм