На Прикарпатті зацвіла долина первоцвітів. ВІДЕО

На Прикарпатті зацвіли первоцвіти. Унікальна поляна червонокнижного білоцвіту весняного, якого місцеві мешканці називають кликоцеєм, розташована поруч із заповідним урочищем місцевого значення «Кропивець» у селі Молодятин, що на Коломийщині.

Добратися до долини первоцвітів не складно. Однак, якщо задощить, то зробити це можна лише на позашляховику, пише Ратуша з посиланням на РАІ.

Опікується долиною Коломийський держлісгосп. Його інженер каже, що таких великих долин первоцвітів у їхньому господарстві більше немає. 

Тут було унікальне середовище. І вона за рахунок того, що були такі умови, було створено ПЗФ. Лісова охорона в першу чергу проводить застережливі міри з населенням, проводить нагляд, щоб люди не витоптували рослини, – розповів інженер Олег Соколов.

ДО ТЕМИ: Весняний Франківськ: міське озеро та парк Шевченка з висоти пташиного польоту. ФОТО

Для того, аби туристи могли дістатися долини, встановили місток. А місцевий відділ культури розробив путівник.

Відділ культури розробив туристичний маршрут у селі Молодятин для того, щоб кожен міг побачити цю унікальну долину. Також розробили вказівник, де повністю розписано про цю рослину, – каже начальниця відділу культури Печеніжинської ТГ Світлана Якубенко.

Лісівник каже, що тут поруч із кликоцеями ростуть і рідкісні дерева, зокрема, сосна Веймута, дуби і вільхи чорні віком понад 150 років. Він застерігає всіх відвідувачів не нашкодити рослинам.

ДО ТЕМИ: У мережі з’явилися неймовірні світлини соляної ріки на Калущині

А кликоцеї цвістимуть ще 10-12 днів. Тому всім охочим варто поспішити, щоб побачити справжнє диво природи.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм