На Прикарпатті зареєстровано майже 13 тисяч безробітних

У порівнянні з 2019-м роком, кількість безробітних прикарпатців зросла на 55 %. 

Про це розповів директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

На сьогодні, рівень безробіття у нашій області складає приблизно 8,5 %. Найвищий відсоток безробіття зафіксований в Івано-Франківську, Калуші, Коломиї, Долині, Надвірній. Ще два місяці тому кількість тих, хто опинився без роботи, була понад 15,5 тисяч. Зараз цифра зменшилася, бо люди працевлаштувалися. Наразі маємо у центрі зайнятості 900 вакансій. Це менше, ніж у цей період минулого року. Тоді було понад 1 600 пропозицій роботи. Загалом, цього року обласний центр зайнятості допоміг працевлаштувати 25,5 тисяч людей, – каже начальник служби зайнятості.

ДО ТЕМИ: За сприяння служби зайнятості майже 30 безробітних прикарпатців стали підприємцями

За його словами, на зростання рівня безробіття вплинула пандемія, а також масове повернення наших краян із-за кордону. Упродовж карантину найчастіше без роботи залишалися працівники сфер обслуговування та туризму. Найзатребуванішими стали медсестри та молодший медичний персонал. Також нині користуються попитом спеціалісти у сфері торгівлі, кухарі, робітники з благоустрою, монтери кабельного виробництва, швачки, в’язальники системних джгутів, підсобні працівники, бухгалтери, вчителі, технічні працівники, адміністратори, касири.

Однією з проблемних галузей цьогоріч Цимбалюк називає стоматологію, адже через медичну реформу у травні-червні без роботи залишилося багато зубних лікарів. Дехто з них відкрив власну справу, але більшість не змогла працевлаштуватися.

За статистикою, 35 % безробітних прикарпатців – це чоловіки, 65 % – жінки. Безробітні до 35 років складають 36 %, від 35 до 45 років – 27 % і 37 % – віком понад 45 років. 57 % безробітних мають вищу освіту, – зазначає чиновник.

На сьогодні на Прикарпатті мінімальна сума допомоги з безробіття становить 1000 гривень. Максимальна – 9 080. Із запровадженням карантину виплати з починаються з першого дня постановки на облік у центрі зайнятості, незалежно від причини звільнення.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм