На Прикарпатті закривають дві санаторні школи-інтернати

На Івано-Франківщині припиняють діяльність двох санаторних шкіл-інтернатів – Солотвинську та Смоднянську.

Про це під час 37-й сесії Івано-Франківської облради повідомив директор департаменту освіти і науки Віктор Кімакович, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

За словами чиновника, все через те, що відбулися зміни у законі “Про освіту” – санаторних шкіл уже не існуватиме.

Станом на перше вересня, Солотвинська школа не набрала дітей взагалі. Відповідно, працівників звільнили, бо нема освітнього процесу. Ми просимо розпочати ліквідацію юридичної особи. Залишається 13 працівників, які будуть доглядати за майном і вести процедуру ліквідації, яка буде дуже довгою. Ймовірно, цього року ліквідація не закінчиться. Потім депутати облради вирішать, що робити з цим приміщенням, – зазначив Кімакович.

Схожа ситуація і у Смоднянській санаторній школі-інтернаті І-ІІ ступенів. Віктор Кімакович розповів, що Косівська райрада вирішила створити на базі навчального закладу гімназію. 50 працівників вдалося перевести у новостворену гімназію. Ще 11 людей завершуватимуть процес ліквідації санаторної школи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Франківські школярі за бажанням зможуть навчатися дистанційно

Одним із тих, хто виступив проти ліквідації навчальних закладів, став депутат Манолій Піцуряк. Каже, що такі школи потрібно відстоювати:

Ми легко проходимо питання, коли йде скорочення закладу. Я боляче сприймаю ліквідацію і закриття, і буду голосувати проти, скоріше. Ми відстоюємо іноді питання мови, але не стоїмо за заклад, який існував кілька років. Я б не хотів, щоб ми розкидалися приміщеннями і скорочували людей.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм