На Прикарпатті завершують переоснащення гірської лінії електропередач. ФОТО

На Прикарпатті завершують технічне переоснащення лінії електропередач на ділянці від смт Ворохта до с. Поляниця з будівництвом нової підстанції 35/10 кВ «Поляниця», що покращить якість та надійність електропостачання мешканцям гірських районів.

Про це повідомляє Ратуша з посиланням на АТ “Прикарпаттяобленерго”.

На сьогодні, реконструювали майже 10 км ліній електропередач та проклали самоізольований провід з підвищеним класом ізоляції, виконаний за новітньою технологією.

ДО ТЕМИ: На Верховинщині замінюють електроопори, пошкоджені червневою стихією. ФОТО

За словами енергетиків, такий провід дає можливість підвищити рівень електробезпеки населення, знижує ймовірність виникнення пожеж, дозволяє безпечно виконувати ремонт на лінії без вимкнення електропостачання, підвищує надійність  електропостачання за різних погодних умов.

Одне із кіл переоснащеної лінії готове передавати електроенергію вищого класу напруги: 35 кВ замість 10 кВ, як було раніше. Це дозволить приєднувати до лінії нових споживачів без шкоди якості електроенергії вже існуючим споживачам, забезпечить кращий рівень напруги в помешканнях, – йдеться у повідомленні.

На сьогодні  будівництво на фінішній прямі: на підстанцію уже доставили два трансформатори ТДНС-16000/35-УЗ виробництва Запорізького трансформаторного заводу, обидва потужністю в 16 мегаватвольампер. Зараз трансформатори встановлені на фундаменти і енергомонтажники приступають до монтажу навісного обладнання.

ДО ТЕМИ: На Прикарпатті 20 населених пунктів залишилися без світла через негоду

Технічне переоснащення лінії готове на 95%, – розповів заступник директора із забезпечення виробництва, відповідальний за будівництво Анатолій Пригарський. – Щоб приєднати її до новозбудованої підстанції «Поляниця», ми збудували 3 км нової лінії електропередачі, встановили нові опори і все, що залишилось – прокласти на них провід.

За його словами, реконструкція цієї лінії – складний процес, адже багато робіт залежать не лише від їх виконавців. На заваді робіт стоять складні погодні умови та болотистий та горбистий характер місцевості, адже ділянка важкодоступна та небезпечна навіть для під’їзду техніки:

Окрім того, існують складності із доступом до відрізків лінії, що проходять над приватними ділянками. Та попри всі труднощі, ми робимо все можливе, щоб уже в листопаді лінія та підстанція запрацювала.

Передача електроенергії на поточній лінії відбувається на відстань у понад 14 кілометрів. Раніше ця лінія мала два кола електропередачі по 10 кВ і, передаючи електроенергію на велику відстань, зазнавала енергетичних втрат, і тому у віддалених населених пунктах електроенергія могла бути неналежної якості.

Також, від цієї лінії живиться 5 відносно великих населених пунктів, що створює велике навантаження на лінію, і як наслідок, у споживачів спостерігалось  зниження напруги у будинках, особливо у період більш активного використання електрики.

ДО ТЕМИ: Повалені дерева, підтоплення та відсутність світла: буря наробила лиха у Франківську. ФОТО/ВІДЕО

Протягом останнього року в обленерго неодноразово звертались понад 30 споживачів цієї місцевості, у яких часто фіксувались перебої в електропостачанні, низька напруга в мережі тощо. Щоб покращити якість та надійність електропостачання мешканцям регіону, було вирішено модернізувати лінію на цій ділянці, – зазначили у повідомленні.

Технічне переоснащення ЛЕП на ділянці від смт Ворохта до с. Поляниця з будівництвом нової розвантажувальної підстанції 35/10 кВ «Поляниця» має велике значення для подальших реконструкцій мереж у гірських регіонах, які ми сподіваємось провести за два-три наступні роки, – розповів Олег Тарантюк, заступник директора технічного обленерго. – На сьогодні 43% повітряних ліній та 72% трансформаторних підстанцій визнані такими, що вичерпали свій експлуатаційний ресурс і потребують заміни, переважна більшість з них – у гірських регіонах області. На жаль, в умовах браку коштів на реконструкцію, ми проводимо ремонтні роботи поступово, надаючи перевагу заміні устаткування у найбільш критичному стані.

Також додав, що в компанії розроблений проект Інвестиційної програми на 2021 при переході до стимулюючого регулювання, у якому основну увагу приділено мережам в горах:

Ми сподіваємося, що перехід на стимулюючі тарифи все ж відбудеться з нового року і це дасть нам можливість спрямувати достатньо коштів, щоб привести мережі гірських районів до відповідності із стандартами і забезпечити мешканцям районів якісне та надійне електропостачання».

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм