На Прикарпатті дохід на одну особу становить понад 50 тисяч гривень

Середня зарплата на Прикарпатті - 8 817 гривень.
Середня зарплата на Прикарпатті - 8 817 гривень.

Згідно з даними Державної служби статистики України дохід Івано-Франківської області за 2019 рік у розрахунку на одну особу становить 55 537 грн.

Про це повідомляє Ратуша з посиланням на Радіо Свобода.

Івано-Франківська область входить в п’ятірку найменших за площею областей, втім за чисельністю населення вона переважає Житомирську, Миколаївську, Херсонську області.

Середня зарплата на Прикарпатті – 8 817 гривень.

ДО ТЕМИ: В Бурштині найвища середньомісячна заробітна плата в області. СТАТИСТИКА

Якщо взяти показники у центрі України – Києві, то бачимо, що наявний дохід у розрахунку на одну особу становить 165 054 гривні, що у майже півтора раза вище, ніж в Івано-Франківській області.

При цьому у Києві найвища середня заробітна плата – 15 776 гривні. Місто Київ, як столиця, має спеціальний статус, є окремою територіальною одиницею, тож у статистиці вказується на рівні із областями. Хоча за територією Київ є найменшим, у порівнянні з областями і навіть із містом Севастополь, яке теж має спеціальний статус, – йдеться у повідомленні.

У Вінниці, наприклад, дохід становить 64 729 гривень. Середня заробітна плата – 9 299 гривні, що є нижче середньої по країні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прикарпатці сплатили більше 100 мільйонів гривень акцизного податку

Чому такий розрив між регіонами і чим це загрожує?

Нерівномірність розвитку регіонів загрожує цілісності України, адже призводить до розбалансування, – йдеться в Державній стратегії регіонального розвитку 2021-2027 років, затвердженій Кабінетом міністрів.

Зростання таких розривів і диспропорцій призводять до міграції і відпливу трудових ресурсів, особливо з прикордонних, сільських територій, монофункціональних міст.

Як наслідок, спостерігається зростання розриву між центром та віддаленими від нього територіями, втрата контролю над ними, подальше загострення кризи на слаборозвинених територіях та їх маргіналізація, – мовиться в Державній стратегії регіонального розвитку.

Показником регіональної нерівності є, зокрема, інтенсивне зростання міста Києва і агломерацій, яке відбувається протягом останнього десятиріччя.

Одне місто Київ забезпечувало 50 відсотків сукупного приросту валового внутрішнього продукту України в період 2004-2014 років. У 2014-2018 роках на м. Київ та Київську область припадало 61 відсоток загального економічного зростання. Другий найбільший внесок у загальнонаціональне зростання економіки за останні п’ять років належить Дніпропетровській області, – йдеться в дослідженні.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм