На Прикарпатті голови громад зібрали кошти на висунення Кошулинського кандидатом в нардепи. ФОТО

Життя регіону, настрої громад та шляхи розвитку Прикарпаття – поговорити про ці та інші важливі проблеми зібралися голови територіальних громад Івано-Франківська, Ланчина, Косова, Солотвина, Долини та Калуша.

Про це йдеться на офіційному сайті міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, пише Ратуша.

В умовах відкритого наступу олігархічних кланів вкрай важко відстоювати та провадити ефективну роботу на місцевому рівні, – переконані очільники. На їх думку місцеве самоврядування є основою держави і має бути належно представлене у всіх гілках влади.

ДО ТЕМИ: “Країною керують олігархи”: Руслан Марцінків про підвищення тарифів. ВІДЕО

Якщо буде гідний представник у парламенті, який відстоюватиме саме громаду, а не інтереси олігархів, тоді можна сподіватися й на гідні можливості: належне фінансування та справедливу політику, – переконаний Іван Дирів (Долина).

Повністю з його словами погоджується і міський голова Калуша Андрій Найда:

Все починається з локальних змін. Але якщо нема підтримки на вищому рівні влади, то ці зміни дуже важко втілювати. Кожен із нас прагне одного – розвивати край, організовувати достойне життя для громади. Але поки на центральному рівні, на жаль прості жителі не цікаві, натомість цікаві лише власні кишені та інтереси олігархів. Саме місцеве самоврядування на сьогодні є органом влади, котрий дбає про добробут громад.

Не оминули очільники й тему підвищення тарифів. На їх думку, такі дії уряду можуть стати початком масових протестів, хвиля яких частково вже прокотилася Україною.

Як можна підвищувати ціни на енергоносії в той час, коли люди ледве зводять кінці з кінцями? А відповідь проста – бо всі ресурси в руках в олігархів. І зараз ці клани почали між собою війну. І поки вони міряються силами, страждають люди, – переконана Надія Данилюк (Ланчин).

ДО ТЕМИ: ЦВК зареєструвало першого кандидата на вибори у 87 окрузі на Прикарпатті. ФОТО

Юрій Плосконос (Косів) також не лишився осторонь ситуації, що склалася. Він наголошує, що державна політика зараз спрямована абсолютно у протилежне русло і зовсім не відповідає потребам українців і маючи гідного представника в парламенті, депутата від людей і можна буде донести думку громад.

Міський голова Івано-Франківська підкреслив, що процес децентралізації наразі повністю зупинений. І є велика загроза втратити останній рубікон.

Завжди місцева влада була таким собі останнім щитом. Бо хто, як не на місцях, краще знають потреби громади. Але коли ці потреби абсолютно ігнорують на верхах, коли недофінансовують субвенції, коли врізаються кошти, коли скасовуються субсидії, то про яке самоврядування може йти мова? Народна депутатка Оксана Савчук щораз підіймає гострі питання громади в стінах Верховної Ради. І їй необхідна підтримка та надійний колега-депутат, котрий спільно відстоюватиме інтереси мешканців Прикарпаття, а не олігархів.

На думку присутніх, саме довибори по 87 округу, можуть стати хорошим шансом для того, щоб висунути гідного представника до парламенту.

Важливо, щоб ця людина була з народу, яка зможе кинути виклик існуючій системі. Тому ми підтримуємо намір Руслана Кошулинського і готові допомагати йому для того, щоб він балотувався у Верховну Раду і переміг, – наголосив Манолій Піцуряк (Солотвино).

Лідери громад розуміють, що в політиці, як і в решті буденних справ, говорить що робити той, хто платить за послугу. Тому вибори на Прикарпатті перетворяться на боротьбу олігархів і людей. Олігархи уже активно включилися у фінансування виборчих кампаній своїх кандидатів – це очевидно. Тож щоб запустити процес збору грошей на виборчу кампанію єдиного кандидата від людей, голови громад вирішили фінансово допомогти з реєстрацією Руслана Кошулинського. Адже всі розуміють, що від фінансової спроможності залежить, чи переможуть кандидати, яких ведуть олігархи, чи здобуде перемогу кандидат від людей.

Відтак, спільними зусиллями зібрали необхідну суму для виборчої застави. Тепер – справа за формальностями: офіційним висунення кандидата та реєстрацією виборчого фонду.

На думку присутніх, цей крок може стати початком системної революції, коли саме громада буде висувати достойного кандидата, коли буде сприяти у проведенні його кампанії, в тому числі і допомагатиме з фінансуванням. І тоді він буде працювати на людей, а не відробляти кошти олігарха. І саме так, на думку очільників, можна повернути Україну українцям.

Руслан Кошулинський подякував за довіру та наголосив, що готовий до боротьби.

Якщо йти в парламент, якщо висуватися, то справді задля важливої мети. І ця мета – працювати в інтересах громади Прикарпаття, стати прикладом для інших громад України!

Партнерський матеріал

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм