На Прикарпатті від початку року власники елітних автомобілів сплатили понад 2 мільйони гривень податку

З початку року власники легкових автомобілів сплатили до місцевих бюджетів Івано-Франківської області 2,3 млн грн транспортного податку.

Із загальної суми юридичні особи сплатили 1,3 млн грн, фізичні особи, власники елітних автівок – 1 млн грн, пише Ратуша з посиланням на пресслужбу Івано-франківської облдержадміністрації.

Об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (п.267.2 ст. 267 Податкового кодексу України). Ставка транспортного податку становить з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тис грн за кожен легковий автомобіль, який є об’єктом оподаткування (п.267.4 ст. 267 ПКУ).

ДО ТЕМИ: Прикарпатці сплатили майже 122 мільйони акцизного податку 

Сплачують транспортний податок за місцем реєстрації автомобіля:

  • фізичні особи протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення;
  • юридичні особи – авансовими внесками щоквартально до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації

Для зручності платників ДПС України запроваджено низку електронних сервісів, зокрема щодо можливості сплати майнових податків скориставшись Електронним кабінетом платника при наявності електронного цифрового підпису (кваліфікованого електронного підпису), який можна отримати у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, – йдеться у повідомленні.

Вхід до Електронного кабінету платники податків можуть здійснити за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС (tax.gov.ua).

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм