На Прикарпатті вирубали алею каштанів, аби збудувати базар посеред дороги. ФОТО

Днями у Верховині на вулиці Шептицького вирубали каштанову алею.

Активісти наголошують: зелені насадження знищили задля будівництва сувенірного ринку і запевняють, що жодних дозволів чи ордерів на вирубку зелених насаджень не існує.

У відеозверненнях, опублікованих у соціальній мережі Фейсбук, активістка Наталія Руденко розповідає, що базарчик місцеві чиновники вирішили розмістити просто посеред вулиці, якою щодня користується чимало людей.

Алея “до” вирубки

Власне про майбутній сувенірний ринок люди довідалися випадково, забивши на сполох після знищення великої алеї дерев.

Місцева влада стверджує, що шлях до розвитку Карпат – це варварське знищення столітніх дерев, не дивлячись на те, що перед виборами чиновники брали участь в акції «Озеленення України». Після всіх наших запитів, нам не надали жодної дозвільної документації, чим порушили наше право на доступ до публічної інформації. Все, що ми змогли отримати з публічних джерел – це свідчення про те, що рішення про вирубку і будівництво приймалося членами не громади, а членами однієї родини під лозунгом «все, що ми робимо, виключно
заради блага громади, – розповідає Наталія Руденко.

Алея “після” вирубки

Обурення людей справедливе, бо схоже, громаду без її відома використали для збагачення приватних осіб наближених до влади.

Нам «рекомендували» мовчати, бо дерева і так вже не повернути. Цікавий факт полягає також в тому, що місце колишньої алеї – це роздільна смуга двох проїжджих частин вулиці. Всі розуміють небезпеку для майбутніх купців, тому у мешканців складається враження, що каштани – це тільки початок руйнації. Сувенірний ринок для Верховини мав би стати культурною платформою,
де були б представлені народні умільці Верховинщини, проводилися різні туристичні івенти, майстер-класи, тощо. Натомість нам намагаються «підсунути» кілька будок на дорозі», – каже Наталія Руденко.

Активісти збираються відстоювати свою позицію до кінця і звернутися з позовом до правоохоронних органів. А також планують відродити каштанову алею і посадити на ній молоді дерева.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм