СБУ викрила прикарпатських посадовців на розкраданні коштів, виділених на комп’ютеризацію шкіл. ФОТО

Служба безпеки України викрила масштабну корупційну схему розкрадання бюджетних грошей, виділених на закупівлю навчального обладнання для дітей за програмою «Нова українська школа».

До оборудки причетна група посадовців районних органів влади Івано-Франківщини та представники понад 10-ти комерційних структур, у тому числі зі столичного регіону, пише Ратуша з посиланням на Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області.

Фігуранти налагодили механізм одержання «відкатів» на придбанні комп’ютерної техніки та інтерактивного обладнання для шкіл за штучно завищеними цінами. Для реалізації схеми зловмисники фальсифікували тендерні процедури для створення так званих «прохідних» умов для афілійованих фірм. При цьому інших учасників торгів, які пропонували кращу продукцію за нижчою ціною, фігуранти усували з конкурсу під надуманими приводами, – йдеться у повідомленні.

Також встановили, що замовники товарів, всупереч чинному законодавству, не погоджували проєкти закупівель комп`ютерного обладнання з Міністерством цифрової трансформації.

ДО ТЕМИ: На Прикарпатті поліцейський налагодив мережу з вирощування та збуту канабісу

Згідно з укладеними договорами на придбання продукції, на рахунки комерційних структур, задіяним в оборудці, було перераховано понад 70 мільйонів гривень.

Співробітники СБУ задокументували факти закупівлі оптових партій комп’ютерного обладнання за ціною, вдвічі вищою за роздрібну вартість цих моделей у відомих постачальників та офіційних виробників.

Для збільшення суми «відкату» фігуранти закуповували низькоякісну техніку, яка може завдати шкоди здоров’ю дітей. Так, всупереч наказам Міносвіти, замість передбачених для першокласників моніторів відповідної якості, чиновники закуповували дешевші моделі, які негативно впливають на дитячий зір, – додали у повідомленні.

ДО ТЕМИ: У двох мешканців Калуша шахраї видурили майже 20 тисяч гривень

Під час обшуків виявили комп‘ютерне обладнання, мобільні телефони, гроші і документальні матеріали, які підтверджують протиправні дії.

За результатами розслідування Служба безпеки України інформуватиме Міністерство освіти і науки для вжиття відповідних заходів з нейтралізації корупційних схем на закупівлі обладнання для дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів.