На Прикарпатті ветеранам АТО/ООС виділять близько 200 тис. грн на відкриття власної справи

Торік в Івано-Франківській обласній службі зайнятості перебували на обліку й отримували послуги щодо сприяння у працевлаштуванні 758 учасників АТО/ООС. З них 469 чоловіків і жінок звернулися по допомогу у працевлаштуванні тільки у 2020 році.

Проте центр працевлаштував лише 146 осіб, повідомив директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк, пише Ратуша з посиланням на АрміяInform.

Найбільше учасників бойових дій знайшли роботу на підприємствах переробної та добувної промисловості. Близько 20% працевлаштувались у сфері оптової й роздрібної торгівлі та ще близько 15% — у державному управлінні.

За статистичними даними центру зайнятості, сьогодні є близько 2000 вакансій з різних професій, а самих же охочих отримати роботу — понад 15 000. Навіть попри такий величезний дисбаланс, де попит переважає пропозицію, центр зайнятості робить усе можливе, аби допомогти всім охочим, передусім захисникам України, – йдеться у повідомленні.

ДО ТЕМИ: Михайло Ноняк: Питаннями наших захисників в тилу ніхто серйозно не займається 

За словами Василя Цимбалюка, цього року передбачено профорієнтаційне обслуговування, надаватимуться послуги з професійного навчання щодо сприяння у започаткуванні власної справи. Крім того, служба зайнятості сприятиме роботодавцям у створенні нових робочих місць для учасників АТО/ООС коштом компенсації витрат у розмірі єдиного соціального внеску.

Ба більше, цього року Івано-Франківська обласна рада планує виділити близько 200 000 гривень тим учасникам бойових дій, котрі планують відкрити власну справу, – зауважив він.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм