На Косівщині під час локдауну зачинили дитсадок. ФОТО/ВІДЕО

В селі Яблунові Косівського району під час локдауну селищна рада закрила дитячий садок. Проте, згідно з постановою Кабміну, робити це була не зобов’язана. Батьки та працівники закладу двічі ходили на сесію та просили, щоб заклад працював. Однак депутати не могли зібрати кворум, щоб ухвалити це рішення. 13 січня люди на сесію прийшли втретє.

Про те, що заклад буде закритий з четвертого січня, керівникам садочку “Писанка” повідомили ввечері 30 грудня, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

За словами директорки дитсадка Наталії Гнатищак, документ про закриття прийшов їй на електронну пошту. У ньому все ґрунтувалося на рішенні комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Косівської РДА, в якому рекомендували закрити заклад під час локдауну.

Це рішення ми вважаємо незаконним. Перед тим, як розглядати закриття та призупинення навчально-виховного процесу, влада повинна була керуватися постановою Кабінету Міністрів, а не рішенням техногенної комісії. Цим вони порушили права працівників та права дітей, – розповідає директорка садочку. – Депутати селещної ради пояснюють це й тим, що у нас мала відвідуваність дітей. Але ми можемо глянути журнал відвідування – кількість дітей щодня середньомісячна. За грудень місяць відвідуваність була більше 70%.

ДО ТЕМИ: На Прикарпатті учні змушені ходити в школу без даху. ФОТО

Крім того, 22-х працівників садка перевели на 2/3 ставки. При цьому їм не виплатили заробітну плату за грудень. Вихователька дитячого садка Жанна Жеребцова каже, що через ситуацію із зарплатою працівники мусять виживати.

Це обурює увесь колектив. Людям потрібно доїжджати, платити за комуналку. Як люди мають жити далі? Я чоловіка не маю, дітей не маю, але я молода людина, яка має свої потреби. Я зараз беру гроші у батьків. Це соромно робити, але я мушу. Сподіваємося, що місцева влада піде нам назустріч і прийме правильне рішення для всіх, – зазначила Жанна Жеребцова.

ДО ТЕМИ: У Франківську завершили ремонт двох дитсадків для особливих дітей. ФОТО

Яблунівський заклад дошкільної освіти “Писанка” відвідує 75 дітей, серед них – діти з особливим потребами. Сьогодні батьки вихованців разом з працівниками закладу втретє зібралися йти на сесію. Мама п’ятирічного вихованця цього садочку Романа Геник каже, що через закриття дитсадка мусить залишати дитину із бабусею.

Дитина хоче йти в садочок, їй потрібне спілкування з однолітками. Він прокидається і питає, коли вже піде в садочок. Каже, що хоче спілкуватися зі своїми друзями, він розвивається там краще, він готується до школи, адаптовується. Я не розумію, в чому справа. Згідно з постановою, садків не стосуються ці карантинні обмеження, – сказала жінка.

Зібравшись біля дошкільного закладу, батьки разом з працівниками пішли на сесію Яблунівської селищної ради. Потрапити з першого разу на засідання вдалося не усім, хоча сесія була відкритою.

Кореспондентів Суспільного Карпати попросили вийти у коридор та чекати до того моменту, поки не почнуть розглядати питання про дитячий садок. Жителі Яблунова попросили розглянути це питання швидше, бо у порядку денному воно було восьмим. Проте голова громади Юрій Коваль зазначив, що це неможливо, адже тоді сесію доведеться перенести. Згодом попросив зачинити двері і зайти, коли буде розгляд питання про дошкільний заклад.

ДО ТЕМИ: Керівники двох дитсадків Франківська стали фіналістами у всеукраїнському конкурсі. ФОТО

Майже після 20-ти хвилин очікування депутати розглядають питання відкриття садочка.

Згідно зі статтею 59 закону України “Про місцеве самоврядування” та пункту 14 положення “Про дошкільні навчальні заклади”, зважаючи на заяву колективу та батьків вихованців Яблунівського садочку “Писанка”, рекомендуємо відновити освітній процес з 18-го січня з дотриманням протиепідемічних заходів. Відповідальність за це на час локдауну покласти на керівників, – сказав голова комісії з питань освіти Яблунівської селищної ради Олександр Явдошняк.

За це рішення проголосував 21 депутат, ще один утримався.

Керівниця дитячого садочку Наталія Гнатищак розповіла, що рішенням задоволена, проте хоче побачити офіційний документ.

Я чекатиму письмового документа, в якому чітко буде прописано наше відкриття. Через ситуацію, яка склалася, у нас є недовіра. І так само в мене лишається запитання: чому зараз проголосували “за”, а минулого тижня цього не зробили і довели до такого абсурду, – додала Натлія Гнатищак.

Рішення закрити дошкільний заклад голова Яблунівської територіальної громади Юрій Коваль пояснює тим, що рада керувалася ухвалою районної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Коли ми побачили постанову Кабміну, в якій вказано, що дошкільні навчальні заклади мають право працювати, ми не вносили корективи. Ми просто іншим рішенням дали дозвіл на те, щоб цей садок працював, – пояснює Юрій Коваль. – Я не можу обговорювати рішення, яке ухвалила інша установа. У нас все – рекомендація. Цим рішенням, яке ухвалили сьогодні, ми ввійшли у правове поле.

Щодо зарплат, які не вплатили працівникам садочка, Юрій Коваль повідомив, що їх виплатять в першій декаді лютого.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм