У селі на Калущині просідає ґрунт: науковці вивчають ситуацію. ФОТО

Поблизу села Кропивник Калуської територіальної громади на землях сільськогосподарського призначення, які частково обробляються, на довжині орієнтовно 250-300 м відбулося просідання ґрунту з порогом 30 см.

Відстань до найближчої житлової забудови сягає 100 м, пише Ратуша з посиланням на пресслужбу Івано-Франківської облдержадміністрації.

Впродовж попередніх років на цій території проводилися інструментальні спостереження, завдяки яким встановили процес зсуву гірничого масиву і деформації земної поверхні, який проявляється у вигляді утворення мульд просідання.

Даний процес, за прогнозними оцінками, буде продовжуватися ще тривалий проміжок часу. Слід зазначити, що під землею знаходяться шахтні виробки, сумарною висотою майже 80 м, – йдеться у повідомленні.

Наразі на місці працюють представники управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації, Калуської міської ради та науковці, які увійшли до робочої групи, яка напрацьовує план заходів, спрямованих на вирішення проблеми у селі Кропивник. Із місцевими жителями проводиться роз’яснювальна робота.

ДО ТЕМИ: На Долинщині приховали факт розливу нафти на чотири мільйони гривень. ВІДЕО

За інформацією членів робочої групи, загроз життю населення на даний час немає. Ситуація перебуває під постійним контролем з боку органів влади.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм