На Верховинщині з’явилась каплиця з цілющою купіллю. ФОТО

У селі Красник Верховинського району додалося сакральних споруд. Біля церкви Покрови Пресвятої Богородиці освятили каплицю Святого Пантелеймона Цілителя.

Ініціатор її спорудження — настоятель о. Юрій Мануляк, пише Ратуша з посиланням на Голос України.

Своєї церкви село не мало. Християни відвідували храм у сусідніх Ільцях. У 1993 році з ініціативи мешканки Красника Любові Стефанюк за допомогою місцевих депутатів на чолі із Федором Мартищуком виділили землю під храм. До його спорудження доклалося чимало благодійників. У 2007-му Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Іоан освятив церкву.

ДО ТЕМИ: В один із франківських храмів привезли мощі Апостола Андрія Первозваного

Священик о. Юрій Мануляк тут із 1994-го разом із парафіянами будував храм. Тут є обладнана комп’ютерами недільна школа для дітей, діють гуртки. Церква стає дедалі привабливішою для місцевого населення і численних паломників.

Побували в храмі учасники прес-туру, організованого Асоціацією судновласників України та Гільдією власкорів Одеси. Їх привіз сюди власник садиби «ЕкоКарпати» Григорій Том’юк, котрий допомагає парафії фінансово.

Церква у Краснику стала відомою ще й своєю цілющою водою, що виходить із дванадцяти джерел біля храму. Є численні свідчення оздоровлень від споживання цієї води. Тож громада вирішила спорудити на цьому благословенному місці каплицю Святого Пантелеймона Цілителя. Підтримали ідею благодійники, зокрема Григорій Том’юк.

ДО ТЕМИ: В селі Потік громада відновлює унікальний іконостас XIX століття. ФОТО/ВІДЕО

Тепер у каплиці збудована ще й купіль. Тож охочі можуть не лише споживати цілющу воду, а й зануритися в неї. Отець Юрій наголошує, що і йому вдалося відчути на собі лікувальні властивості джерела. Нездужав, лежав у лікарні. Уві сні прийшла підказка, що шукати ліку далеко не треба — він поруч. Прийшов до храму на вказане місце. А там жевріло занедбане джерельце. Не переказати, скільки спочатку було сумнівів, а потім свідчень правдивості передбачення. Однак самі такі процедури без глибокої віри та покаяння не допоможуть. Важливо вести побожний спосіб життя. Тоді й Господь благословить.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм