На Верховинщині замінюють електроопори, пошкоджені червневою стихією. ФОТО

У селі Верхній Ясенів Верховинського району працівники АТ «Прикарпаттяобленерго» встановлюють нові опори ліній електропередачі 10 кВ та 35 кВ, які проходять над рікою Чорний Черемош, на заміну тим, що були пошкоджені під час червневої повені.

Під час ремонтних робіт мешканців села “перевели” до інших ліній, пише Ратуша з посиланням на пресслужбу АТ «Прикарпаттяобленерго».

Дві лінії електропередачі проходять вздовж ріки Чорний Черемош та перетинають її. У червні 2020 року рівень води в ріці піднявся більш як на метр, знищивши берегоукріплення та змивши одну опору лінії 10 кВ та одну опору лінії 35 кВ «Верховина-Устеріки». Також піддались тиску стихії і сусідні опори. Вони встояли, але потребували укріплення,- йдеться у повідомленні.

Для відновлення змитої опори лінії 35 кВ встановили трубонабивний фундамент глибиною 10 метрів. Для ще однієї опори на лінії 35 кВ, яка розташована на другому березі річки, встановили габіонне укріплення із 66-ти ящиків.

А для відновлення змитої електроопори передачі 10 кВ теж встановлюють турбонабивний фундамент, закріплюючи її в руслі річки на глибину 1,5 метри.

Насправді опор, які були пошкоджені повінню, в гірських районах є значно більше, але у зв’язку із браком коштів ми першочергово замінюємо лише ті, стан яких критичний, – каже Ігор Микуляк, головний інженер філії АТ «Карпатська».

На сьогодні завершили усі роботи із встановлення фундаменту та укріплення опор, залишилось лише доставити та встановити опори.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм