На Бурштинському водосховищі камери зафіксували рідкісного пернатого гостя. ФОТО/ВІДЕО

6 квітня на Бурштинському штучному півострові камери зафіксували рідкісного пернатого гостя Прикарпаття кулика сороку.

Про це повідомляє Ратуша з посиланням на youtube-канал Гідрофільні птахи Галичини.

Птах цей занесений до Червоної книги України.

Вид поширений у Євразії, Австралії, на океанічному узбережжі Америки й Африки. Зимує в Західній Європі, Африці та Південній Азії. В Україні гніздиться на Азово-Чорноморському узбережжі, по берегах і островах Дніпра, Десни, в деяких інших місцях.

На Івано-Франківщині це літуючий, залітний вид, в Україні – гніздовий, перелітний. Прилітає в березні – першій половині квітня. Гніздиться окремими парами. Відкладання яєць триває протягом травня. У повній кладці 4 (рідше 3) яйця. Насиджують по черзі самка і самець 24–27 діб. Приблизно через місяць пташенята переходять до самостійного способу життя.

Відліт триває з кінця липня до середини жовтня. У раціоні переважають двостулкові молюски, живляться також іншими водними, наземними та ґрунтовими безхребетними. Для окремих популяцій характерною є спеціалізація в добуванні певного типу здобичі.

В Івано-Франківській області виявляли переважно поодиноких особин. Фактори загрози – можливе пряме знищення птахів людиною. Кулик-сорока занесений до Червоної книги України (вразливий вид) і Європейського червоного списку (вразливий вид (VU)).

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм