На Богородчанщині у заказнику незаконно вирубують дерева

В Богородчанському районі на частину лісового заказника “Погорілець” видали лісорубні квитки на суцільну санітарну рубку. Проте згідно з внесеними змінами до Закону України «Про природно-заповідний фонд України», у заказниках заборонені всі види суцільних рубок.

Про це інформують на Facebook-сторінці “Лісові ініціативи і суспільство ForestCom”, пише Ратуша.

Інформація про видані лісорубні квитки є на сайті ЛІАЦ. Лісорубний квиток від 07.07.2020 р. № ІФ 008344 та № ІФ 008389 від 28.10.2020 р. Виконавцем рубки є ТОВ “Євро-плюс”, – йдеться в дописі.

ДО ТЕМИ: За незаконну рубку дерева на Прикарпатті державі заподіяли шкоду на понад 1 млн грн

Площа заказника становить 220,5 га., він перебуває у підпорядкуванні ДП «Солотвинське лісове господарство» Гутянського лісництва.

Під час обстеження заказника експерти ГО “Ліс” виявили, що є всихання кількох дерев, ще кілька повалив буревій. Тому працівники лісництва мали право провести їх вирубку. Проте вона мала бути вибірковою і додатково погоджена з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.

Ми надіслали запит на доступ до публічної інформації до лісокористувача аби отримати додаткові документи. Якщо виявиться, що лісорубний квиток виданий незаконно, то він має бути анульований. Крім того, заготовлена деревина (за незаконно виданим документом) вважається незаконною та підлягає вилученню разом із засобами скоєння злочину. Збитки, завдані довкіллю повинні бути нараховані Держекоінспекцією і сплачені”, – говорить представник ГО “Ліс” Ігор Скольський.

ДО ТЕМИ: Прикарпатське підприємство заплатить понад 600 тис. грн за незаконну вирубку лісу

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм