Національний парк “Гуцульщина” отримає у постійне користування майже 1,5 тис. га земель. ФОТО

Уряд ухвалив рішення про передачу в постійне користування Національному природному парку «Гуцульщина» частини земельних ділянок, вилучених у ДП «Кутське лісове господарство», загальною площею майже 1,5 тис. га.

Про це повідомляє Ратуша з посиланням на пресслужбу організації.

Парк площею 32,2 тис. га на території Косівського району Івано-Франківської області створили у 2002 році на виконання Указу Президента України. У постійне користування парку надали землі площею 7,6 тис. га.

Втім, на ці землі довготривалий час керівництву парку не вдавалося оформити правовстановлюючі документи через саботування процесу окремими органами місцевої влади, – йдеться у повдіомленні.

Протягом 2017-2020 років проводились численні наради та зустрічі для вирішення цих питань та були напрацьовані пропозиції передачі землі парку у два етапи: спочатку земельні ділянки, з якими немає проблемних питань, а решту – після додаткового опрацювання.

ДО ТЕМИ: На Прикарпатті оцифрували Національний природний парк. ФОТО

За результатами, розробили проект землеустрою на площу земельних ділянок майже 1, 5 тис. га, а також провели державну реєстрацію та присвоїли кадастрові номери.


Сьогоднішнє рішення Уряду дає змогу вже до кінця 2020 року виконати завершальний етап робіт – винести межі цих земельних ділянок у натуру, на місцевість.