Наталія Федорика: Реформа медицини має свої плюси та мінуси

Будь-яке реформування завжди буде мати свої проблемні питання. Особливо, якщо говорити про медицину.

Таку думку під час ток-шоу «Позиція Галичини» висловила представниця команди «За майбутнє» Наталія Федорика.

За її словами, реформа медицини є однією з найскладніших реформ, які відбувались в Україні.

Найбільшим негативним моментом, є недостатнє фінансування охорони здоров’я. Це є причиною низьких заробітних плат, скорочень, закриття медичних закладів і навіть еміграції медичних працівників за кордон,- переконана Наталія Федорика.

ДО ТЕМИ: За сприяння команди “За майбутнє” у Назавизові завершили ремонт дороги. ФОТО

На думку Федорики, після адміністративної реформи та укрупнення районів виникне ще більша проблема з фінансуванням охорони здоров’я. Адже не всі об’єднані територіальні громади, які стануть власниками медзакладів, зможуть їх дофінансувати чи співфінансувати.

Звичайно, медична реформа має багато своїх плюсів. Зокрема, те, що заклади стають конкурентоспроможними. Директори та власники закладів повинні забезпечити їх медичним обладнанням, залучити до свого закладу висококваліфікованих працівників. Конкуренція – позитивний момент, адже сприяє економічному зростанню та покращенню якості обслуговування пацієнтів.

Ще одним позитивним моментом є те, що гроші ідуть за пацієнтом. Тепер медичний заклад може заробити додаткові кошти та витрачати їх на свої потреби, чи на мотивацію своїх працівників,- підкреслює представниця команди «За майбутнє».

ДО ТЕМИ: В Івано-Франківську партія «За майбутнє» представила кандидатів у міську раду

Наталія Федорика зауважує, що реформа вторинної та третинної ланки не може відбутися так швидко, як це було з первинкою.

Пандемія коронавірусу змінила наш погляд на деякі моменти. Йдеться про інфекційні лікарні. Їх не можна прирівнювати до інших медичних закладів. Адже в час, коли немає пандемії та немає епідемій, вони не спроможні себе утримати, тож повинні дофінансовуватись,- наголошує Наталія Федорика.

Партнерський матеріал

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм