Наталія Федорика: Керівники медзакладів повинні мислити як менеджери. ФОТО

Період реформування медицини є складним як для медиків, так і для їхніх пацієнтів.

Про це в ефірі програми «Новий погляд» на ТРК «РАІ» розповіла представниця команди «ЗА МАЙБУТНЄ» Наталія Федорика, пише Ратуша.

За її словами, медикам старшого віку складно звикнути до нововведень, адже вони звикли працювати по-старому.

Для медиків багато змін відбулося – це діджиталізація, перехід на електронну систему. Також змінилася система і підхід до пацієнтів. Власне керівники закладів тепер повинні мислити як менеджери. Вони мають надати якісну послугу. Тому потрібне сучасне обладнання, сервіс та умови. І менеджери лікарні повинні думати, як залучити більше пацієнтів, щоб люди зверталися, адже заклади тепер повинні самі заробляти на себе, – зазначає Федорика.

ДО ТЕМИ: Найкращу динаміку зростання рейтингу до Івано-Франківської обласної ради демонструє партія «За Майбутнє»

Представниця команди «ЗА МАЙБУТНЄ» зауважує, що лікарня у її рідному Болехові за доступом до медичних послуг вважається хорошою. У ній добре розвинуті хірургічне, терапевтичне, поліклінічне та інші відділення. Втім, є й проблеми. Основна з них – дефіцит молодих спеціалістів через неконкурентну зарплату.

«Проблема пацієнтів в тому, що вони отримали не зовсім те, що очікували від реформи. Люди звикли зразу звертатись на вторинну чи третинну ланку, до знайомого лікаря, а зараз все працює по-іншому. Пацієнти можуть отримати безкоштовну медичну допомогу, але якщо це не ургентний стан, то перше звернення повинне бути до сімейного лікаря.

Реформа як завжди має плюси та мінуси, але тут іде боротьба між медичними закладами. Вони повинні бути конкурентоспроможними. Керівники закладів звикли чекати на лист зверху, де б був чіткий указ зробити те чи інше. Тож старшим керівникам важко адаптуватись до теперішніх умов. Зараз же керівник закладу повністю відповідає за нього. Він повинен працювати на сервіс і послуги, аби залучити більше пацієнти, – підсумовує Наталія Федорика.

Партнерський матеріал

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм